Za zavřenými dveřmi bude pokračovat soud v kauze Nagyová, vypovídá Pohůnek

14.01.2015 6:30 | Zprávy

Obvodní soud pro Prahu 1 dnes dokončí výslech bývalého pracovníka Vojenského zpravodajství Jana Pohůnka obžalovaného v kauze bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové. Státní zastupitelství ji viní ze zneužití rozvědky. Dalšími obžalovanými jsou dva exšéfové tajné služby Milan Kovanda a Ondrej Páleník. Všichni při výpovědích, které začaly v pondělí, vinu odmítli. Kvůli utajeným informacím se výslechy vedou za zavřenými dveřmi. Čtveřici hrozí až pětileté vězení.

Za zavřenými dveřmi bude pokračovat soud v kauze Nagyová, vypovídá Pohůnek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Pohůnek zatím hovořil jen k části obžaloby, o zbytku bude vypovídat dnes dopoledne. Soud pak na 13:00 předvolal první dva svědky. Podle informací ČTK by to měli být pracovníci Úřadu vlády z doby, kdy tam působila tehdy Nagyová. Jedním z nich by údajně mohl být bývalý šéf úřadu Lubomír Poul. Soudkyně teprve rozhodne, zda na tyto výslechy pustí do jednací síně veřejnost. Termíny hlavního líčení jsou zatím nařízeny do čtvrtka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Jak přesně plánujete řešit financování ubytovaní v domovech pro seniory?

Je nebo není pravda, že by si to museli hradit ze svého i třeba za cenu toho, že by museli rozprodat svůj majetek? A pokud ano, co by se stalo, kdyby třeba svůj byt či dům darovali někomu v rodině, což je podle mě správné a dost to řeší i problém s bydlením? Nevytloukáte klín klínem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drastická pokuta od EU Muskovi s absurdním zdůvodněním. A komisařka hrozí dalšími kroky

18:59 Drastická pokuta od EU Muskovi s absurdním zdůvodněním. A komisařka hrozí dalšími kroky

Zdůvodnění drastické pokuty od Evropské komise pro sociální síť X podnikatele Elona Muska považuje ř…