Zabití wagnerovci v Mali. Mainstream jásá. Teď ale ukázáno, kdo zabíjel

30.07.2024 22:12 | Monitoring

Ekonom Pavel Šik na svém facebookovém profilu přemítá, jak o dění v Mali, kde byli zabiti ruští vojáci, informují čeká mainstreamová média. „Nejhorší věc, kterou jsem v poslední době viděl, bylo jásání nad tím, že fanatičtí islamisté, kteří sužují po léta Mali, přepadli a zabili maliské vládní vojáky a ruské wagnerovce, kteří jim pomáhají,“ píše Šik.

Zabití wagnerovci v Mali. Mainstream jásá. Teď ale ukázáno, kdo zabíjel
Foto: X
Popisek: Podle Pavla Šika zlikvidovali v boji v Mali konvoj wagnerovců islamisté

Šik zmiňuje článek Rusko krvácí na Sahaře, kde se mj. píše: „Vojenské převraty v Mali, v Burkině Faso a v Nigeru a příchod Prigožinových hrdlořezů představovaly poslední kapku pro Francii, která proto předloni v listopadu po devíti letech ukončila svoji protiteroristickou operaci v Sahelu.“

A k tomu dodává: „Ne, neukončila, pane autore Hájku, Francouzi byli vyhozeni, protože za několik let se situace nezměnila,“ vzkazuje Pavel Šik redaktorovi zahraničního zpravodajství redakce iDNES.cz.

„Deník N oslavně napsal, že ukrajinská rozvědka se významně podílela na likvidaci žoldáků ze skupiny wagnerovců, kteří se dostali do obklíčení v Mali. A jak by asi ukrajinská rozvědka a povstalci bez amerického satelitního průzkumu získali informace? A co vůbec dělá ukrajinská rozvědka v Mali, nemá dost svých starostí doma?“ pokračuje Pavel Šik.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Nemyslíte, že tohle může být konec Motoristů?

Dobrý den, asi budete hájit Macinku, ale přesto se zeptám, zda vám jeho jednání s prezidentem včetně těch jeho SMS přijdou v pořádku? Nemyslíte, že vám celá ta kauza kolem jmenování Turka přerůstá přes hlavu a jen vás poškozuje? Nebo myslíte, že Vám přinese nějaké politické body?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nemůžete mě vyhostit.“ Vzkaz Ukrajinky Čechům vzbudil emoce

21:11 „Nemůžete mě vyhostit.“ Vzkaz Ukrajinky Čechům vzbudil emoce

Ukrajinka v Česku odpovídá kritikům: „Vaše nenávist mi ukazuje, že jdu správným směrem – a jednou mo…