Začal jsem mluvit o Babišovi a poslanec ANO se najednou zvedl a odešel. Novinář Kroupa popisoval, jak vypovídal před poslanci

08.08.2017 19:28

Sněmovní vyšetřovací komise ustavená v souvislosti s nahrávkami Andreje Babiše (ANO) a novináře Marka Přibila pokračuje v práci. Předstoupil před ní i novinář Janek Kroupa, který se obul do ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) a po svém vystoupení před komisí prozradil, jak se během jednání choval člen komise za hnutí ANO Radek Vondráček.

Začal jsem mluvit o Babišovi a poslanec ANO se najednou zvedl a odešel. Novinář Kroupa popisoval, jak vypovídal před poslanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

„Když jsem promluvil o Babišovi, Vondráček se sebral a odešel,“ prozradil kolegům novinářům Kroupa, když opustil budovu sněmovny. Podle předsedy komise Martina Plíška (TOP 09) ale Vondráček už před vystoupením Kroupy oznamoval, že na nějakou dobu musí odejít a k jednání se vrátí později. Tak se také stalo. A jak na vás působila nálada v komisi, zazněl dotaz. „Strašně krásně,“ odvětil Kroupa na videu, které uveřejnil server Forum24.cz.

Celý článek naleznete zde.

Za problematické považuje úniky informací, kdy někdo vezme část pravdy a dotvoří k ní druhou polovinu informace, kde už si ale vymýšlí či spekuluje. Ale ne každý únik informací je chybný. Informace mohou totiž pouštět zadržení lidé, kteří se s pomocí svých advokátů brání, a podle Kroupy je tato obrana v pořádku, protože ani policisté nejsou neomylní.

„Novináři jsou od toho, aby kontrolovali a aby se kriticky stavěli k oběma stranám. Nejenom k těm, kteří jsou stíhaní, ale i k policistům. To znamená, ve chvíli, kdy policie pozatýká nějaké lidi, my se máme ptát, jestli je to legitimní. Mají opravdu dost důkazů? Není to nějaká manipulace vůči těm lidem? My nestojíme ani na jedné straně. Ani na straně policie, ani na straně druhé. Já s tím tedy nesouhlasím. Já si myslím, že novináři jsou od toho, aby koukali pod ruce oběma stranám,“ podotkl investigativní novinář.

Proto se mu ani trochu nelíbí nápad ministra vnitra Milana Chovance, že by novináři vůbec neměli pracovat se živými spisy, za žádných okolností, čímž by se zabránilo nechtěným únikům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…