Zachovejte paniku! ODSák Štěpánek zcela bez politické korektnosti napsal o islámu

07.02.2015 18:48

KOMENTÁŘ Petr Štěpánek z ODS se v komentáři pro ParlamentníListy.cz rozepsal o islámu. Počínání radikálů prý nemáme spojovat s islámem, jásající davy oslavující radikály prý také nemáme spojovat s islámem. Skoro se prý zdá, že s islámem nemáme spojovat ani samotný islám. Klade si otázku, kdo za tím vším stojí. Hovoří o sluníčkových lidech, penězích a levicových voličích.

Zachovejte paniku! ODSák Štěpánek zcela bez politické korektnosti napsal o islámu
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: Petr Štěpánek
reklama

Politici i média zaštiťující se politickou korektností tvrdí, že islámský radikalismus nemá s islámem nic společného.

"Omaskáčování prorokovi učedníci z Islámského státu upálí jordánského pilota, neboť Alláh je veliký, ale s islámem to nemá nic společného. Evropu zaplavují další a další vlny muslimských migrantů, ale s islámem to nemá nic společného... Připadá vám to padlé na hlavu? Zachovejte paniku! Ono to samozřejmě JE padlé na hlavu. A tak jsme v rámci povinné propagandy politické korektnosti ubezpečováni, že všechna ta zvěrstva, co se na nás odevšad valí, nejsou plodem islámu, nýbrž islamismu. Zřejmě podle logiky, že ani islamismus nemá s islámem nic společného," poznamenává Štěpánek.

Přidává se tak k těm politikům ODS, kteří poukazují na Evropu ohrožující islámský radikalismus, ačkoli v jiných případech umí pálit i do vlastních stranických řad.

Čeká snad Evropa na nové levicové voliče? ptá se Štěpánek

Ti, kteří tvrdí, že radikálové a islám nemají nic společného, podle Štěpánka poněkud zapomínají na to, že teroristy vždy pohání nějaká ideologie, o jejíž prosazení usilují, republikánská, komunistická nebo třeba islámská. Proč tito politici nebrání vlastní kulturu? Štěpánek si klade otázku, zda za přísunem muslimských imigrantů do Evropy vidí peníze či snad příliv levicových voličů.

Obyčejní lidé jsou prý v tomto před politiky napřed a riziko přílivu muslimských radikálů do Evropy si uvědomují. Jenže, pokud už se k nim nějaký politik přidá a pozvedne i svůj hlas proti aktuální hrozbě, bývá sluníčkovými lidmi označen za xenofoba.

Kompletní komentář Petra Štěpánka:

To takhle ráno přijdete na redakční poradu, když vtom se ve dveřích objeví chlapík se samopalem a s výkřikem Alláhu akbar postřílí vás i vaše kolegy. S islámem to ale nemá vůbec nic společného.

Jindy zase dopravní letadla narazí do dvou mrakodrapů, přičemž zemřou tři tisíce lidí. V městech jisté části světa to vyvolá takové nadšení, že se ulice zaplní rozesmátými a nadšenými lidí, kteří ponejvíce volají Alláhu akbar. V televizi nám to raději ani neukážou. S islámem to ale nemá vůbec nic společného.

V srdci Afriky vraždí partička Mohamedových vyznavačů, co si říká Boko Haram, tisíce lidí, ale s islámem to nemá nic společného.

Omaskáčování prorokovi učedníci z Islámského státu upálí jordánského pilota, neboť Alláh je veliký, ale s islámem to nemá nic společného.

Evropu zaplavují další a další vlny muslimských migrantů, ale s islámem to nemá nic společného.

Muslimští radikálové polehoučku propašovávají do evropských končin právo šaría, ale s islámem to nemá nic společného.

Už chybí snad jen závěr, že s islámem nemá nic společného ani islám.

Připadá vám to padlé na hlavu? Zachovejte paniku! Ono to samozřejmě JE padlé na hlavu. A tak jsme v rámci povinné propagandy politické korektnosti ubezpečováni, že všechna ta zvěrstva, co se na nás odevšad valí, nejsou plodem islámu, nýbrž islamismu. Zřejmě podle logiky, že ani islamismus nemá s islámem nic společného.

Někteří jdou ještě dál. Kupříkladu předseda sněmovny Hamáček (ČSSD) po zavraždění francouzských karikaturistů přispěchal s tvrzením, že na vině není islám, nýbrž terorismus. Na to se nedá reagovat jinak než citací ze Švejka: Pane vachmajstr, voni jsou ale hlava! Žádný terorismus totiž neexistuje sám o sobě. Každého teroristu pohání nějaká ideologie či víra. Takže ke slůvku teror je třeba VŽDY přidat nějaké adjektivum. Komunistický, nacistický, fašistický, levičácký, islámský...

Co se to s naším světem stalo, že to, co vidí tolik obyčejných lidí, popírají slepotou politické korektnosti stižení (či snad zajatí?) evropští potentáti politického i mediálního mainstreamu (hlavního proudu)?

Malá odbočka: Zajímavé je, že to jsou namnoze ti samí, kteří za jiných okolností, třeba když jde o ekologistické bubákoviny, dogmaticky vyznávají princip předběžné opatrnosti. Pročež lifrují (naše) peníze tu do fotovoltaiky, tu do biomasy, tu do větrníků, tu do svaté války proti globálnímu oteplování. (Ponejvíce však do vlastních kapes.) Když ale jde o naši vlastní (křesťansko-židovskou či antickou-křesťanskou, nazývejme ji dle libosti) civilizaci, jakákoli předběžná opatrnost jde stranou. Že by za tím také byly peníze? Či snad dovoz (levicových) voličů?

Předběžnou opatrnost ovšem v případě islámu, respektive hromadné muslimské migrace do Evropy, vyznávají obyčejní lidé. Člověk nemusí být rasista ani xenofob, aby si domyslel, kam směřuje demografický vývoj a kam povede ustupování z našeho způsobu života. Ostatně byl to náš přítel, pak nepřítel, pak zase přítel a nakonec definitivně nepřítel Kaddáfí, kdo pronesl onu památnou větu: Dobudeme Evropu vagínami našich žen.

Všichni tihle sluníčkářští dobroserové jsou ovšem navíc ještě nebývale agresivní. Máte-li odvahu artikulovat svoje obavy, vrhnou se na vás jako kobylky, obviní vás z rasismu a xenofobie, způsobí vám pracovní problémy, ostrakizují vás, zesměšňují vás, denunciují vás. Lidé z Drážďan by mohli vypravovat. Vypravovat už může i jeden český docent hmyzozpytectví.

Je to zvláštní způsob léčby naší nemocné současnosti. Evropa ubíjená nesmyslnou mírou povinné integrace směřuje k úpadku, ale mocipáni na kapitánském můstku dál velí: Ještě více Evropy! Jednotná měna euro způsobuje více škody než užitku, ale mocipáni dál bubnují: Euro do dalších zemí! Migrační vlny z islámských zemí již přeměnily předměstí některých evropských měst na zóny, kam je v zájmu vlastní bezpečnosti lepší nevstupovat, ale dobroserští kapitáni dál volají: Ještě více multi-kulti!

Opravdu naši předkové budovali naše země a náš hospodářský, kulturní a politický systém proto, abychom jej ve jménu povinného, všeobjímajícího, leč fiktivního "dobra“ rozmělnili, zdeformovali, zničili a nakonec pohřbili?

Co se s tím dá dělat? Jedna možnost tu je. Můžeme tyhle povedené kapitány vyhnat. Ostatně k čemu nám jsou potentáti, kteří se po dalším z masakrů sjedou do Paříže, nechají se hermeticky oddělit od občanů a pod dohledem stovek tajných policajtů se dvě stě metrů demonstrativně projdou ulicí ověnčenou nastrčeným komparsem, leč dokonale vyčištěnou od lidí, kteří tu v Evropě žijí?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Spražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Spražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…