Žadatelé o azyl nemají končit ve vězeňském zařízení, míní právníci

06.08.2015 3:59 | Zprávy

Uprchlíci, kteří žádají v některé ze zemí EU o azyl, by po svém zadržení v Česku neměli končit zavření v zařízení pro zajištění cizinců s polovězeňským režimem. Na vyřízení formalit by měli čekat v uprchlických střediscích s volnějšími pravidly. Jsou o tom přesvědčeni právníci z Asociace pro právní otázky imigrace. Podle nich by ČR měla být také solidární se státy, které jsou zavaleny žádostmi o azyl, a část žadatelů by měla převzít.

Žadatelé o azyl nemají končit ve vězeňském zařízení, míní právníci
Foto: Archiv TZ
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil uprchlický tábor na Sicílii

Ministerstvo vnitra dnes oznámilo, že kapacita zařízení pro zajištění cizinců nestačí. Otevře proto postupně další detenční zařízení s přísným režimem s několika stovkami míst. Počítá se mimo jiné s budovou bývalé věznice.

„Zařízení pro zajištění cizinců není primárně určeno pro ty, kteří usilují o azyl. Je to poslední štace pro ty, jež chce ČR vyhostit poté, co na jejím území pobývali dlouhodobě nelegálně,“ řekla ČTK právnička asociace Jiřina Neumannová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Smetana poprvé promluvil o scéně u svého domu

4:44 Ivan Smetana poprvé promluvil o scéně u svého domu

Teď jde o všechno, říká a tiskne po billboardech premiér Petr Fiala. A tomu, že volby v říjnu 2025 b…