Žádná Praha. Kandidát Gazdík se vrací domů, na Zlínsko

1. 8. 2017 22:34

Kandidátku Starostů a nezávislých (STAN) pro podzimní sněmovní volby ve Zlínském kraji povede předseda hnutí Petr Gazdík. Dnes to ve Zlíně schválil rozšířený krajský výbor Starostů. Jeho členové nominovali celou první pětku kandidátky a také zástupce na poslední místo, řekl ČTK Gazdík.

Žádná Praha. Kandidát Gazdík se vrací domů, na Zlínsko
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda STAN Petr Gazdík přijel na Dny lidí dobré vůle
reklama

Za lídrem Gazdíkem obsadí druhé místo kandidátky starostka Valašských Klobouk na Zlínsku Eliška Olšáková. Trojkou bude zástupkyně základní školy a zlínská zastupitelka Jaroslava Müllerová, čtyřkou místostarosta Vsetína Tomáš Pifka a na páté pozici kandidátky se objeví starostka Kunovic na Uherskohradišťsku Ivana Majíčková. „Poslední místo zaujme zlínský primátor Miroslav Adámek, který se rozhodl naši kandidátku podpořit,“ uvedl Gazdík.

Původně měli Starostové kandidovat ve volební koalici s lidovci, od ní ale KDU-ČSL ustoupila kvůli obavám, že se nepodaří překročit desetiprocentní hranici nutnou pro vstup koalice do Sněmovny. Starostové následně odmítli návrh KDU-ČSL, aby i tak zůstali na lidoveckých kandidátkách. Do voleb půjde hnutí STAN samostatně. Ještě na společné kandidátce přitom Gazdík plnil roli lídra v Praze.

„Nikdy jsem nebyl odvázaný z toho, že bych měl kandidovat jinde než ve Zlínském kraji. STAN ale chtěl mít svého lídra v Praze a já jsem přání kolegů starostů vyslyšel,“ řekl Gazdík.

Do voleb ve Zlínském kraji podle něj půjde hnutí s cílem získat sedm až deset procent hlasů. „Alespoň jeden až dva poslanecké mandáty bychom v kraji chtěli získat,“ uvedl Gazdík.

Pořadí na kandidátce STAN v kraji se však podle něj ještě může v souvislosti s výzvou podnikatele Dalibora Dědka změnit. Zakladatel společnosti Jablotron by měl v rámci hnutí budovat platformu nezávislých a shánět osobnosti, které by mohly usilovat o hlasy ještě v letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Podle Gazdíka jsou někteří starostové připraveni se pozic na kandidátkách vzdát právě ve prospěch silných osobností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nora Fridrichová se neudržela. Její obdiv k hrdinnému Šarapatkovi z Rady ČT musel ven

7:44 Nora Fridrichová se neudržela. Její obdiv k hrdinnému Šarapatkovi z Rady ČT musel ven

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová se pustila do čtení knihy novináře Jaro…