Zadržte ty parchanty, píše Erik Best

19.04.2013 10:44

Americký novinář Erik Best se na svém blogu FleetSheet, kde pravidelně publikuje, tentokrát rozepsal o nevídaném zájmu médií o kvalitu potravin. Díky tomu už jsme se dozvěděli mnohé o praktikách těchto řetězců, zejména o zvyklosti hodit vše na selhání řadového zaměstnance. A Best ve svém komentáři s titulkem "Zadržte ty parchanty" přichází i se zajímavým řešením problému.

Zadržte ty parchanty, píše Erik Best
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

Po skandálu s koňským masem následuje prý v České republice doposud nevídaná vlna zájmu médií o kvalitu potravin. „TV Nova se přehrabuje v regálech se shnilou zeleninou a konfrontuje manažery obchodů s tím, co nepěkného v nich našla,“ popisuje Best. Konkurenční Česká televize zase cituje Českou obchodní inspekci, podle které více než osmdesát procent supermarketů podvádí své zákazníky.

Nejčastější prohřešky představují vyšší ceny na účtence než na pultě a rovněž klamavé slevy. „A když se k tomu řetězce mají vyjádřit, vždy odkazují na 'individuální selhání' zaměstnanců,“ popisuje komentátor.

Pro srovnání uvádí, jak obchodní centra prostřednictvím své ostrahy obvykle nakládají s nepoctivými nakupujícími, kteří se pokoušejí krást. „Zatáhnou ho do zadní místnosti, prošacují, vyslýchají a zastrašují až do příjezdu policie,“ líčí Best.

Obchody okrádající zákazníky však nejsou nic jiného, než obdoba těchto nepoctivých kupců, jen na druhé straně obchodního vztahu. Proto by nebylo od věci uvažovat o uplatnění zásady analogie. „Proč takhle nenaložit třeba s generálním ředitelem Tesca Davidem Morrisem nebo Janem van Damem z Aholdu, když jeden z jejich obchodů okrade zákazníka?“ ptá se Best.

Takoví obchodníci totiž podle něj nejsou o nic lepší než obyčejní zloději. 


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A hospoda zařvala. Vteřina, která lidem zkazila hokej

9:40 A hospoda zařvala. Vteřina, která lidem zkazila hokej

Na čtvrteční hokejové čtvrtfinále s USA dorazili i zástupci vlády. A pohled televizní kamery do jeji…