Zahradil obvinil z neobjektivity Wollnera a Fridrichovou. Z ČT přišla rázná reakce

15.01.2017 16:04

Marek Wollner z České televize se na sociální síti Facebook pustil do křížku s europoslancem za ODS Janem Zahradilem. Důrazně se ohradil proti nařčení, že by měl nějaký podíl na údajně nevyváženém zpravodajství o amerických volbách. Po Zahradilovi ale zřejmě nemůže chtít, aby se zabýval fakty. Zahradil za údajně neobjektivní zpravodajství ČT vyčinil Wollnerovi a Noře Fridrichové z pořadu 168 hodin.

Zahradil obvinil z neobjektivity Wollnera a Fridrichovou. Z ČT přišla rázná reakce
Foto: archiv ČT
Popisek: Novinář a spisovatel Marek Wollner

„Pane Zahradile, že se zrovna otíráte o nás dva, kterých se kritika netýká. My nejsme zpravodajové ani zpravodajství a nijak jsme na něm neparticipovali. Takový ohled k realitě po vás samozřejmě nemohu chtít, vy si vystačíte s realitou vlastních emocí. Ale překvapuje mě, že mluvíte o naší zabarikádovanosti: vy jste se podle stejné logiky zabarikádoval v ODS na pětadvacet let a možná kvůli lidem, jako jste vy, je ta strana na svých nevýznamných procentech, což mě upřímně mrzí,“ napsal Wollner na sociální síti Facebook.

Následně si klade otázku, jak se z prozápadního politika, jakým byl Zahradil, stal odpůrce EU bojující proti „elitám“.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Wollner také důrazně odmítl myšlenku, že by se „zabarikádoval“ v ČT. Doporučil Zahradilovi, aby se podíval na zpravodajství západních televizí, kde působí i starší redaktoři, kteří jsou celý život věrní jednomu médiu. Wollner si tohoto modelu velmi cení. Staršího a zkušenějšího novináře je těžší obelhat. Politikům se to tak snadno nepodaří.

„Pokud někdy koukáte na západní zprávy (nejen na Russia Today), všimněte si, že novináři a moderátoři jsou tam jednomu médiu často věrní celý život a že tam na obraze vystupují především senioři (na rozdíl od východoevropských TV). Mně se tento model líbí víc než fluktuace z média do média, protože to podle mě znamená větší věrohodnost: já žádné názorové přemety nedělám a dělat ani nemusím,“ zdůraznil pracovník ČT.

Marek Wollner na sociální síti doslova napsal:

Odpověď europoslanci ODS Janu Zahradilovi, který mě a Nora Fridrichova spojil v diskusi na profilu u Jakub Horak s kritikou zpravodajství od RRTV, která se týká amerických voleb.

Pane Zahradile, že se zrovna otíráte o nás dva, kterých se kritika netýká. My nejsme zpravodajové ani zpravodajství a nijak jsme na něm neparticipovali. Takový ohled k realitě po vás samozřejmě nemohu chtít, vy si vystačíte s realitou vlastních emocí. Ale překvapuje mě, že mluvíte o naší zabarikádovanosti: vy jste se podle stejné logiky zabarikádoval v ODS na pětadvacet let a možná kvůli lidem jako jste vy je ta strana na svých nevýznamných procentech, což mě upřímně mrzí. Je celkem složité věrohodně vysvětlit názorový vývoj z prozápadního a proevropského politika a "elitního" vedoucího úředníka pro integraci s EU až po "antibruselského" europoslance, který se sám nazývá "plebsem" bojujícím proti elitám (spoustu detailů vynechávám). Jinak, zpravodajství je komplet omlazené, lidi ze "spacákové" revoluce byste tam hledal marně. K mé zabarikádovanosti jen toto: pokud někdy koukáte na západní zprávy (nejen na Russia Today), všimněte si, že novináři a moderátoři jsou tam jednomu médiu často věrní celý život a že tam na obraze vystupují především senioři (na rozdíl od východeovropských TV). Mně se tento model líbí víc než fluktuace z média do média, protože to podle mě znamená větší věrohodnost: já žádné názorové přemety nedělám a dělat ani nemusím. To může za nevýhodu považovat jen východoevropský politik- s mladými a nezkušenými novináři se samozřejmě lépe zametá než s lidmi, kteří mají trochu lepší historickou paměť.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…