Zajímavé pohledy: Uprchlíci, jsme hrdí, že jdete k nám! Češi, styďte se

04.08.2015 9:16

Server Britské listy přinesl v překladu text Michaly Bendixen, která žádá uprchlíky, aby přijeli do její vlasti, do Dánska. Původní text přinesl server The Guardian. Podle Bendixen by totiž měli být obyvatelé hrdí a vděční, pokud lidé v tísni a nebezpečí přicházejí do našich zemí pro ochranu a mír.

Zajímavé pohledy: Uprchlíci, jsme hrdí, že jdete k nám! Češi, styďte se
Foto: archiv
Popisek: Dánsko, ilustrační foto

„Dánská a britská vláda vás vidí jen jako přítěž. Vím ze svých setkání se stovkami uprchlíků během let, že to není pravda. Chcete pracovat, chcete se vzdělávat a přijíždíte s množstvím zdrojů,“ píše uprchlíkům Bendixen a zve je do země. 

Text Michaly Bendixen najdete ZDE.

„Máme kapacitu pro daleko více než 5000 uprchlíků, jimž jsme zatím dali letos azyl. Žádosti o azyl se zpracovávají snad nejrychleji v Evropě. Většina uprchlíků se přestěhuje z tábora do města měsíc po obdržení azylu. Vzdělání je v Dánsku zadarmo, a dokonce platíme studentům během studia stipendium. V Německu není stipendium, ve Švédsku je nižší. Začínající platy jsou v Dánsku vysoké a odbory jsou silné. To znamená, že je zpočátku těžší získat zaměstnání, ale v dlouhodobější perspektivě nebudou uprchlíci ‚ožebračenými zaměstnanci‘ jako v Británii,“ vyjmenovává důvody, proč by uprchlíci měli zamířít do země Hanse Christiana Andersena.

„Potřebujeme vás! Naše obyvatelstvo stárne a nemáme dost mladých lidí pro budoucnost. Neustále nás o tom varují průmyslníci a podnikatelé. Takže brzo bude daleko lehčí najít dobrou práci v Dánsku než v sousedních zemích. Doufám, že naleznete mír v duši a dobrý nový život v mé malé zemi, kde nevíme nic o válkách, o hladovění a o útlaku,“ napsala.

V této souvislosti přinášejí Britské listy také text, ve kterém píší o lidech, před kterými by se Češi měli stydět. Jsou to lidé, kteří se snaží aktivně novým příchozím pomáhat a podporují dobré věci, které uprchlíci s sebou přinášejí. Například v Maďarsku někteří dobrovolníci pomáhají čtyřiadvacet hodin denně syrským a afghánským příchozím, španělští kněží pro změnu pomáhají imigrantům vyplňovat formuláře. V Evropě je podle serveru nejméně sedm hnutí, která se v pomoci imigrantům angažují.

Více se dozvíte v textu Britských listů ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět

20:26 Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA K otázce, zda je Írán nebezpečný, je nutné přistupovat z více pohled…