Zákaz škrtících chvatů. Nejvyšší profesní standardy. Donald Trump podepsal nařízení týkající se policie

16.06.2020 22:50 | Zprávy

Prezident USA Donald Trump po třech týdnech trvání rasových nepokojů podepsal exekutivní nařízení, které má za cíl přimět policejní sbory po celých Spojených státech k „osvojení nejvyšších profesních standardů a k posílení transparentnosti“. Policie nebude smět například používat škrtící chvaty, informuje Aktuálně.cz.

Zákaz škrtících chvatů. Nejvyšší profesní standardy. Donald Trump podepsal nařízení týkající se policie
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump v OSN

Dekret podle informací televize CNN či agentury AP ukládá zřízení databáze pro sledování policistů, kteří jsou předmětem stížností na použití nepřiměřené síly. Dalším prvkem je prý nový celostátní certifikační systém, který by finančně motivoval jednotlivé sbory k přijetí obecně uznávaných praktik.

Trump v projevu hovořil o zákazu škrtících chvatů, které už ale většina policejních složek v USA zakázala. Prezident zároveň před kamerami opakovaně vyzdvihoval práci policie v USA.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ben Kuras o džihádu: Jak jednou něco dobyjí, věří, že to je navěky jejich

22:01 Ben Kuras o džihádu: Jak jednou něco dobyjí, věří, že to je navěky jejich

Spisovatel Benjamin Kuras a docent Radim Valenčík v rozhovoru s Antonínem Dolákem hovořili o svých z…