Žaloba na prezidenta? Expremiér jasně promluvil

31. 1. 2019 22:45

Někdejší premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek připojil svůj názor na kauzu údajného ovlivňování justice ze strany Hradu. Šestice senátorů z Klubu pro liberální demokracii – Senátor 21 plánuje podat žalobu na prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení Ústavy. „Tento útok na prezidenta jen zmobilizuje jeho příznivce,“ míní Paroubek, který si spíše klade otázku, kdo vlastně rozděluje českou společnost.

Žaloba na prezidenta? Expremiér jasně promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

„Baxovo tvrzení se neopíralo o žádné svědectví jiné osoby a bylo veřejnosti a také orgánům Sněmovny poskytnuto s mnohaměsíčním časovým odstupem od doby, kdy se věc měla uskutečnit,“ upozorňuje v úvodu svého textu expremiér.

Poslanecký výbor ale včera nakonec konstatoval, že k ovlivňování soudů nedošlo. Poslanci v této věci zaujali většinově rozumné stanovisko. Vyšli z toho, že zde stojí svědectví prezidenta proti svědectví bývalého předsedy Nejvyššího správního soudu. A že tedy je těžko možné z toho cokoliv vyvozovat, protože žádné jiné důkazy k dispozici nejsou.

Šestice senátorů z Klubu pro liberální demokracii – Senátor 21 se tak prý chystá do měsíce připravit text žaloby na prezidenta M. Zemana za hrubé porušení ústavy. „Tou poslední kapičkou, která k tomuto rozhodnutí měla přispět, je podezření, že lidé z okolí prezidenta narušují nezávislost justice,“ doplnil Paroubek s tím, že předseda tohoto senátního klubu, který by se spíš měl nazvat klubem militantním, sdělil, že chtějí v ústavní žalobě na prezidenta „… popsat precizně všechny skutky, o kterých se domníváme, že jimi byla porušena ústava“.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Anketa

Souhlasíte se zrušením duplicitních autorských poplatků pro OSA za televize a rádia v prodejnách a provozovnách živnostníků?

98%
2%
hlasovalo: 1470 lidí
Paroubek zmiňuje, že prý mají v hledáčku asi dvacet činů prezidenta, které do žaloby zahrnou. K tomu, aby mohli ústavní žalobu vůbec předložit, musí prý získat podpisy ještě dalších dvaceti jedna senátorů. A k tomu, aby tato ústavní žaloba mohla být předložena k Ústavnímu soudu, musí získat podporu tří pětin všech senátorů a tří pětin všech poslanců. „To je dosti nerealistické očekávání. Naštěstí,“ oddychl si Paroubek.

Akce klubu Senátor 21 je podle Paroubka odsouzena k neúspěchu, protože i realističtěji uvažující senátoři a činitelé z řad pravice se těžko budou pouštět do tak dobrodružné akce, která je předem odsouzena k prohře a k posílení pozice prezidenta v české společnosti. „Tento útok na prezidenta jen zmobilizuje jeho příznivce. Kromě posílení PR pana Lásky a pár dalších zemanožroutů to k ničemu dobré nebude. A ještě trocha ostudy pro republiku,“ dodává na závěr někdejší premiér.

  • Původní text ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

19:39 Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

Šéfredaktora Mladé Fronty DNES patřící Andreji Babišovi Jaroslava Plesla obvinil právník Radek Pokor…