Žalobci se nebudou zabývat trestním oznámením Lásky na Nečase

04.02.2013 14:40 | Zprávy

Státní zastupitelství se nebude zabývat trestním oznámením, které podal advokát Václav Láska na premiéra Petra Nečase a poslance Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksu (všichni ODS). Láska v oznámení poukazoval na to, že Nečas se mohl dopustit podplácení rebelujících poslanců posty ve společnostech s majetkovou účastí státu. Právník dnes na své facebookové stránce zveřejnil vyjádření zastupitelství, podle nějž z oznámení nevyplývá podezření ze spáchání trestného činu.

Žalobci se nebudou zabývat trestním oznámením Lásky na Nečase
Foto: red
Popisek: Václav Láska

Poslanci Šnajdr, Tluchoř a Fuksa složili v listopadu poslanecký mandát kvůli sporům o vládní daňový balíček. S pomocí hlasů poslanců, kteří je ve Sněmovně nahradili, poté Nečasův kabinet balíček prosadil a zažehnal několikatýdenní vládní krizi. Šnajdr byl následně jmenován do dozorčí rady společnosti Čepro, Fuksa zamířil do čela Českého Aeroholdingu a.s.

Spolupracovník Transparency International Láska argumentoval ve svém trestním oznámení tím, že poslanci se svých mandátů vzdali kvůli Nečasovu příslibu, že získají významné posty ve společnostech s majetkovou účastí státu. Takové jednání podle Lásky nejen naplňuje skutkovou podstatu trestných činů podplácení a přijetí úplatku, ale je také pro společnost mimořádně škodlivé, protože deformuje výkon mandátu poslance a volební právo občanů České republiky. Premiér Nečas už dříve označil Láskovo oznámení za absurdní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Radek Koten byl položen dotaz

Trafiky

Dobrý den, zajímá mě, jestli bude SPD do vlády nominovat své lidi, kteří neuspěli ve volbách, což bohužel dělají všichni a vytváří se tak podle mě trafiky za peníze nás všech? Nebo budete lepší a neuděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kamrlík o 15 metrech v Praze za 3,2 milionu. Nezůstal bez odezvy

17:40 Kamrlík o 15 metrech v Praze za 3,2 milionu. Nezůstal bez odezvy

Stále rostoucí ceny bydlení tlačí zájemce o bydlení do bytů s menšími dispozicemi. V Praze a v další…