Žalobu na Babiše kvůli výrokům o demonstrantech dnes začal projednávat soud

04.09.2019 19:55 | Zprávy
autor: nab

Okresní soud Praha - západ se dnes začal zabývat žalobou na ochranu osobnosti, kterou podala demonstrantka Jana Filipová na premiéra Andreje Babiše (ANO). Ženě vadí výroky premiéra o tom, že lidé byli na loňských protivládních demonstracích zaplacení. Soudkyně o žalobě rozhodne v pátek.

Žalobu na Babiše kvůli výrokům o demonstrantech dnes začal projednávat soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Po Babišovi žena požaduje omluvu. V žalobě uvedla, že premiér výroky zasáhl do jejích práv a pokud Babiš označil všechny demonstranty za zaplacené, myslel tím i ji. Podle Babišova právního zástupce ale výroky nebyly způsobilé zasáhnout do jejích práv a obecně nejsou dehonestující. Babiš k dnešnímu jednání nepřišel, je na návštěvě Turecka.

"Skutečně to dělám všechno nezištně, nebereme za to žádné peníze," řekla dnes soudu Filipová. Popsala, jak jí po Babišově vyjádření začaly chodit zprávy například s dotazy, kolik za demonstrace "bere", nejprve od známých, později i od cizích lidí. Filipová podotkla, že některé ze zpráv byly i vulgární. "Ta dehonestace ve veřejném prostoru je skutečně obrovská," dodala žena.

Impulzem pro ní prý bylo to, když se k výrokům Babiše vyjádřila na facebooku a ozvalo se jí mnoho lidí, kteří se cítili stejně. Dodala, že tvrzení o tom, že jsou demonstranti placení, je mezi lidmi stále. "Myslím, že pan premiér z titulu své funkce nemůže do veřejného prostoru vypouštět informace typu jedna paní povídala," řekla Filipová. "Těžko se ta lež, která se zakořenila díky panu premiérovi, vyvrací," doplnila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Atomovka na STAN“. Fantom Paukner rozkryl tunel v milionech

18:13 „Atomovka na STAN“. Fantom Paukner rozkryl tunel v milionech

Politické strany nesmějí podnikat, ale hnutí STAN si založilo dceřinnou firmu. Její aktivity velmi z…