Záložák Zdechovský. Europoslanec učinil zásadní krok

25. 8. 2019 10:05

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský se na svém facebookovém profilu pochlubil kladným vyřízením žádosti o zařazení do aktivní zálohy. Podle svých slov o tomto kroku uvažoval tři roky. A zároveň zdůvodnil, proč tomu tak chtěl.

Záložák Zdechovský. Europoslanec učinil zásadní krok
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

„Tři roky jsem o tom uvažoval a fyzicky jsem se připravoval. A nyní jsem se rozhodl, že je čas projít vstupní prohlídkou a přihlásit se mezi ty, kteří jsou připraveni aktivně bránit naši zemi a nemluvit jen o tom. Aktivní zálohy považuji ta velmi dobrý projekt, který může pomoci rozvíjet i Armádu ČR,“ míní Zdechovský.

Anketa

Schvalujete působení ministra zahraničí Tomáše Petříčka?

5%
95%
hlasovalo: 23488 lidí

Jedním z důvodů, co k tomuto kroku Zdechovského vede, je podle jeho slov zdravé vlastenectví a úcta k hodnotám. Jsou to podle jeho slov dvě důležité hodnoty, které bychom měli rozvíjet a pracovat na nich. „V rodině jsme měli a máme řadu vojáků. A osobně si jich vážím,“ poznamenal.

„Samotný výcvik chápu jako možnost zdokonalit se ve znalostech pohybovat se v nebezpečných situacích, které člověk může využít při pozorovatelských misích a cestách do nebezpečných zemí,“ dodal.

Zároveň chce přinést do armády pohled člověka, který se dlouhodobě pohybuje v mezinárodním prostředí a trochu rozumí politickému myšlení. „Myslím, že to může být vzájemně prospěšné,“ uvedl.

„A v neposlední řadě je to příklad mých kolegů a kamarádů, kteří do Aktivních záloh vstoupili. Velký vliv na to měla i znalost a skvělá spolupráce s vedením Krajského velitelství v Hradci Králové, které dělá dobrou reklamu Armádě ČR. Tak teď už se jen těším na výcvik,“ zakončil.

Zdechovský je rodákem z Havlíčkova Brodu. Vystudoval vědu o sociální komunikaci v Římě na Papežské salesiánské univerzitě, studoval také na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (pedagogika volného času a obor pastoračně sociální asistent) a mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Vedl společnosti Commservis a WIFI Czech Republic.

Působil také jako mediální poradce na několika ministerstvech. Členem KDU-ČSL je od roku 2006. 

V Evropském parlamentu se angažoval například v kauze chlapců Michalákových, kteří byli v Norsku odebráni jejich české matce. Také řešil případ českého řidiče Sagana, který byl ve Francii odsouzen za pašování migrantů. Saganovi kontrola kamionu v Calais odhalila skupinu 15 Iráčanů. Muž od počátku tvrdí, že o migrantech nevěděl, soud ve Francii mu však letos v lednu zpřísnil původní trest 18 měsíců na dva roky vězení.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Upřímně všem moc děkuji za podporu! Jedeme dále!
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Mostecku. Podívejte, co musejí snášet učitelé za 35 tisíc hrubého. Děti na ně útočí, některé ani neumějí číst

18:42 Peklo na Mostecku. Podívejte, co musejí snášet učitelé za 35 tisíc hrubého. Děti na ně útočí, některé ani neumějí číst

REPORTÁŽ „Vyhrožují nám. Už se nebojí ani odebrání dětí. Ty jsou agresivní, hází věci po učiteli…“ K…