Zaměstnanci Českého rozhlasu se učili, jak se správně chovat nebo jak přijímat návštěvy. Havlův Špaček za to dostane 190 tisíc

1. 11. 2019 13:05

V minulém měsíci jsme zveřejnili několik smluv, které ukázaly, za co kupříkladu utrácí veřejnoprávní instituce Český rozhlas. Zda byly služby nutné a částky přiměřené, si může udělat obrázek každý sám za sebe. Některé si připomeňme. Šlo například o dárkové předměty za více než 700 tisíc korun, výzkum, který odhalil, jak jsou posluchači spokojeni, vyšel na 820 tisíc. Nebo otevření vlastní kavárny, kde za catering zaplatil rozhlas sto tisíc korun a dalších sto dal na živou muziku.

Zaměstnanci Českého rozhlasu se učili, jak se správně chovat nebo jak přijímat návštěvy. Havlův Špaček za to dostane 190 tisíc
Foto: Martin Kovář
Popisek: Ladislav Špaček

Anketa

Ohrožují Zeman a Babiš nezávislost České televize?

11%
89%
hlasovalo: 16711 lidí
Nyní máme k dispozici smlouvu s expertem na etiketu Ladislavem Špačkem. Zaměstnanci Českého rozhlasu se budou učit správně chovat. Ladislav Špaček je spisovatel, také bývalý tiskový mluvčí prezidenta Havla, ale hlavně expert na etiketu. A právě jeho služby se rozhodl Český rozhlas využít. Svým zaměstnancům zaplatil školení v hodnotě 190 tisíc bez DPH.
 
„Účelem této smlouvy je zajistit vedení objednatele a vybraným zaměstnancům objednatele kvalitní průpravy v oblasti etikety s důrazem na praktické využití pravidel etikety v rámci společenských situací, v nichž se vedení objednatele, jakož i vybraní zaměstnanci objednatele, s ohledem na náplň jejich pracovní činnosti u objednatele, obvykle ocitají,“ stojí ve smlouvě, kterou máme k dispozici.
 
Důležité informace, a to o kolik hodin školení a pro kolik osob se jedná, Rozhlas ve smlouvě začernil. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se bude jednat o dva termíny školení, tedy ve dvou dnech.
 
 
„Smluvní strany se dohodly, že počet školených osob na 1 termínu školení se bude pohybovat od xx do xx osob. Smluvní strany se rovněž dohodly, že tento počet může být upraven dle aktuálních potřeb objednatele, avšak pouze tak, aby nebyl narušen dostatečný prostor a komfort pro poskytovatele i školené osoby v průběhu celého školení, a to s ohledem na kapacitu místa plnění, jakož i jeho možnosti ozvučení, možnosti regulace teploty a větrání a možnosti umístění projekčních ploch,“ píše se dále ve smlouvě.
 
 
Její přílohou je specifikace služeb, které rozhlasu Ladislav Špaček poskytne. Naučí je, jak správně rozesílat pozvánky, správné oslovení a jak správně oslovovat. Také se bude hovořit o společenské konvenci či respektování hierarchie zejména u představitelů politických stran a ve státní správě. Zaměstnanci Českého rozhlasu také budou vyškoleni, jak správně přijímat návštěvy či jak správně stanovit zasedací pořádek.
 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

15:22 Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se obul do Zelených i do dnešních liberálů. Prý ve skutečnosti žá…