Zaměstnanci pošty budou protestovat proti pracovním podmínkám

22.02.2016 6:22

Zaměstnanci České pošty budou dnes v Praze demonstrovat proti pracovním a mzdovým podmínkám ve firmě. Protestní pochod se kolem 11:30 vydá od Hlavního nádraží na Václavské náměstí a odtud Jindřišskou ulicí před sídlo České pošty v ulici Politických vězňů. Akci pořádá Nezávislé odborové sdružení pracovníků České pošty SOS-21.

Zaměstnanci pošty budou protestovat proti pracovním podmínkám
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Jednodenním protestem chtějí odbory upozornit vedení podniku na neproplácení přesčasové práce a diskriminaci provozních zaměstnanců v odměňování. Organizátoři akce dále tvrdí, že pracovníci, kteří nedokáží prodat plánované množství výrobků a služeb obchodních partnerů České pošty, jsou vystaveni šikaně ze strany nadřízených.

Část zaměstnanců pošty proto dnes před polednem vyrazí protestovat do pražských ulic a před sídlo firmy. Další vyjádří svůj souhlas s požadavky odborů tím, že budou na pracovišti nosit reflexní vesty.

Česká pošta zaměstnává přes 31 000 lidí a provozuje kolem 3200 poboček. Její roční tržby se pohybují mezi 19 a 20 miliardami korun. Takzvaný doplňkový prodej, který část poštovních odborů kritizuje, vynese firmě na tržbách zhruba 200 milionů korun ročně.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …