Zaorálek: Děláme vše pro to, aby se tu nepohybovali lidé, o kterých nevíme, odkud přišli

23. 12. 2016 10:37

Ještě dvě oběti teroristického útoku na vánoční trh v Berlíně zbývá identifikovat. Je však velmi málo pravděpodobné, že by mezi nimi byl český občan, protože se v Německu žádný nepohřešuje. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Zaorálek: Děláme vše pro to, aby se tu nepohybovali lidé, o kterých nevíme, odkud přišli
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Lubomír Zaorálek (ČSSD) v Partii TV Prima
reklama

Ministr zahraničí zopakoval, že mezi dvanácti oběťmi útoku na berlínský vánoční trh je Češka Naďa Čižmár. Na českou ambasádu v Berlíně se obrátil její manžel, který ji postrádal. Přinesl vzorek DNA a fotografie, následně probíhalo vyšetřování, které její smrt potvrdilo.

České úřady podle Zaorálka nabídly rodině paní Čižmár pomoc, zejména s vyřízením formalit a s převozem těla zesnulé do ČR.

Zaorálek zdůraznil, že v naší zemi děláme vše pro to, aby se tu nepohybovali lidé, o kterých nevíme, odkud přišli, a aby se nestalo to, co se stalo v Německu. Poukázal na to, že v tomto ohledu je nutná spolupráce s okolními zeměmi.

Lidé by na jedné straně neměli být vystrašeni, ale zároveň namístě musí být větší obezřetnost. „Je to něco, čemu se musíme učit,“ zdůraznil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…