Zaplaťte, napíše Český rozhlas osmdesáti tisícům domácností. Najde si je podle spotřeby energie

30.07.2014 20:01

Český rozhlas (ČRo) osloví přes 80.000 domácností, aby mu zaplatily rozhlasové poplatky. Na zasedání Rady ČRo to sdělila ředitelka odboru rozhlasových poplatků Dana Francová. Rozhlas se zaměří na lidi, kteří platí poplatky České televizi, ale rozhlasu ne. Neplatiče ČRo vytipoval z databáze odběratelů elektrické energie, kteří jsou zároveň evidováni v databázi poplatníků České televize (ČT). Databáze ČRo a ČT lze ze zákona sdílet.

Zaplaťte, napíše Český rozhlas osmdesáti tisícům domácností. Najde si je podle spotřeby energie
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„K neplatičům musíme přistupovat aktivně," řekl generální ředitel ČRo Peter Duhan. Budou oslovováni ve dvou vlnách. Nejprve bude 11. srpna osloveno asi 60.000 lidí, zbytek bude následovat po měsíci.

Cílem oslovování neplatičů není vybírání pokut

Rozhlas bude zasílat doporučenou výzvu k přihlášení se k placení rozhlasového poplatku, pokud domácnost vlastní rozhlasový přijímač. „Kdybychom poplatky nevymáhali, porušili bychom tím zákon, který nám to ukládá. Zároveň chceme ve vysílání děkovat těm, co platí," řekl Duhan.

Za nezaplacení hrozí lidem pokuta 5000 korun. „Není ale cílem zmíněné komunikace přirážku inkasovat," dodal Duhan. Podle současného zákona o poplatcích se za rozhlasový přijímač považuje kromě klasického rádia radiobudík, autorádio, mini či mikro věž, počítač nebo notebook, který má tuner. Rozhlasový poplatek je nutné platit také za televizi se set-top boxem nebo tunerem, popřípadě s příjmem programů kabelové televize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

14:44 Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

Bývalá koloniálnice Jana Filipová se rozhádala se svými přáteli, se kterými dřív chodívala na demons…