Zaplaťte, pane Pirku. Zaklepou u šéfa Fischerova výboru exekutoři?

14.02.2013 21:35

Podle serveru iDNES.cz má za dluhy Jana Fischera, které zůstaly po jeho kampani na prezidenta, rovnou odpovědnost pět lidí - profesor Jan Pirk, profesorka Drahoslava Pešta Kohl, Věra Brzybohatá-Lančová, Miloslava Marešová a bývalá tajemnice Václava Havla Sabina Tančevová.

Zaplaťte, pane Pirku. Zaklepou u šéfa Fischerova výboru exekutoři?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer
reklama

"Pakliže mluvíme o financování kampaně prostřednictvím transparentního účtu, pak by to šlo za nimi," domnívá se právník Jan Kysela. "Společně a nerozdílně znamená, že ručí vším co mají. Takže jde o to, kolik toho mají," dodává.

Podle kardiochirurga Jana Pirka je to však nesmysl. "My jsme nebyli zodpovědní za získávání peněz, hledání sponzorů. Volební výbor byl zodpovědný pouze za kontrolování transparentního hospodaření. Tedy aby se někdo, když to přeženu, nejel za ty peníze rekreovat k moři," řekl serveru iDNES.cz.

Za pravdu Pirkovi dává další právník Vladimír Balaš, podle něhož by se věc vůbec neměla podle volebního zákona řešit. "Odpovědný by byl zadavatel. Kdyby si to objednal výbor, byl by odpovědný výbor. Nelze ale podle mě směšovat veřejnoprávní a soukromoprávní zákony," myslí si.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

8:17 Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovorech pro televizi Prima horovali pro rus…