Zasedá končící Nečasova vláda

26.06.2013 9:33

Vláda v demisi bude dnes jednat o novele zákona, která by měla zpřesnit povinnosti vlastníků a nájemců zemědělské půdy, stanovit povinnosti při zajištění protierozní ochrany půdy a upravit systém hodnocení znečištění půdy škodlivými látkami. Novelu Zákona o ochraně zemědělského půdního fondu a Státního fondu životního prostředí ČR předkládá ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).

Zasedá končící Nečasova vláda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa

Vláda se bude zabývat rovněž několika poslaneckými návrhy, mezi kterými je i návrh na částečnou legalizaci marihuany pro osobní léčbu, který z vazby poslal poslanec David Rath. Kabinet se zřejmě vrátí také k veřejné zakázce na stavbu centrálního depozitáře Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, jejíž projednávání před týdnem odložil.

Kabinet Petra Nečase má na programu rovněž nařízení, které zvyšuje zákonný úrok z prodlení ze sedmi na osm procentních bodů nad repo sazbou vyhlášenou Českou národní bankou. Cílem nové úpravy je zlepšit platební morálku a zvýšit ochranu malých a středních dodavatelů zboží a služeb.

Prezident Miloš Zeman v úterý jmenoval nového premiéra Jiřího Rusnoka, který bude nyní sestavovat novou vládu. Ta by měla nahradit Nečasův kabinet. Nečas rezignoval  kvůli kauze kolem obvinění jeho blízké spolupracovnice Jany Nagyové a dalších lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…