Zástupci 13 firem doprovodí ministryni Novákovou do Jordánska

22.02.2019 22:33 | Zprávy
autor: čtk

Zástupci 13 firem doprovodí od soboty ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za ANO) na zahraniční cestě do Jordánska. Podniky jsou převážně z oborů energetiky, elektrotechniky, zdravotnické techniky a farmacie. V tiskové zprávě to dnes uvedl Svaz průmyslu a dopravy ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zástupci 13 firem doprovodí ministryni Novákovou do Jordánska
Foto: youtube.com
Popisek: Marta Nováková

„Jordánsko je pro české firmy významný partner. Už v minulosti naše podniky prokázaly, že jsou spolehlivými dodavateli v oblastech, jako je doprava, strojírenství a moderní technologie. Potenciál pro růst českého exportu do Jordánska není pořád dostatečně využitý,“ uvedl prezident svazu Jaroslav Hanák.

Jordánsko se podle Hanáka chystá stavět jadernou elektrárnu a poohlíží se po možnostech využití malých modulárních reaktorů. Plánuje také rozvoj těžby uranu. O obě oblasti se zajímá několik účastníků podnikatelské mise, kteří se sejdou s předsedou jordánské atomové komise či ministryní energetiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

17:55 „Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

Ukrajina opět čelí kolonám na svých hranicích. Na rozdíl od prvních dnů po vypuknutí ruské invaze se…