Zástupci státu a naštvaných podnikatelů řešili ruské sankce. A bylo dusno

12.08.2014 18:35

Na Ministerstvu průmyslu a obchodu se dnes čeští podnikatelé radili se zástupci státu, co si počít s obchodními sankcemi ze strany Ruska, které by jim mohly nepěkně zkomplikovat život. Vzduchem zřejmě od naštvaných zástupců firem lítala i peprná slova. Pro velký zájem se bude setkání mezi zástupci státu a podnikateli znovu opakovat.

Zástupci státu a naštvaných podnikatelů řešili ruské sankce. A bylo dusno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jan Mládek

„Právě sedím na MPO, kde se projednávají sankce. Je tady asi 120 nas..ných zástupců českých firem a kladou velmi praktické dotazy. Člověku je z toho až smutno,“ citoval server E15 jednoho z účastníků.

Ministerstvo průmyslu a obchodu ke schůzi vydalo pouze tiskovou zprávou, ve které její průběh nekomentuje. Můžeme se v ní například dočíst, že cílem setkání bylo informovat firmy o technických otázkách spojených se sankcemi a vyjasnit si, kterých oblastí se sankce dotýkají. „V případě, že se se sankce dotýkaly aktivit přítomných firem, mohli jejich zástupci využít setkání k tomu, aby se informovali, jak dále postupovat,“ vysvětlil serveru E15 náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl.

Pro velký zájem se akce bude opakovat

O setkání se zástupci státu byl mezi podnikateli velký zájem. Akce se z kapacitních důvodů nemohlo zúčastnit více než 120 zástupců českých firem, bankovních institucí a podnikatelských reprezentací. Proto se bude opakovat znovu jednadvacátého srpna.

„Zájem byl obrovský a ještě v srpnu uskutečníme totožnou akci pro další zájemce, kterých se již nyní hlásí několik desítek. Stejně tak denně odpovídáme desítkám českých exportérů na naší Zelené lince pro export,“ uvedl František Kotrba z ministerstva.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…