Zatím na koňské červy, Hamáček chce i pro lidi na covid. Další boj s Blatným. O lék

02.03.2021 10:05

Nezařazený poslanec Lubomír Volný, premiér Andrej Babiš (ANO) i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vyhlíží nástroj pro boj s epidemií covidu v Česku - lék ivermektin. Podle informací deníku Právo tlačí Hamáček na ministra zdravotnictví za hnutí ANO Jana Blatného, aby tento lék nechal lidem s nemocí covid-19 nasadit.

Zatím na koňské červy, Hamáček chce i pro lidi na covid. Další boj s Blatným. O lék
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

V některých zemích se už lék ivermektin oficiálně používá pro léčbu covidu. V Česku zatím schválen nebyl a Češi ho shání ilegálně. Volají například veterinářům a prosí o odčervovací léky pro koně, které ivermektin obsahují.

Anketa

Nechali byste si píchnout vakcínu Sputnik V? (Ptáme se od 2.3.2021)

88%
12%
hlasovalo: 30273 lidí

V nemocnici u sv. Anny v Brně ale tento lék zkouší i lékaři, kteří na pacienty odborně dohlíží a ministr vnitra Jan Hamáček tlačí na ministra zdravotnictví Jana Blatného, aby umožnil ivermektin používat i v jiných nemocnicích. Navzdory tomu, že neexistuje dost dat z klinických studií, které by řekly o dopadech využívání tohoto léku více.

„Chápu, že nemá splněny všechny náležitosti, ale pokud se ukazuje, že může pomoci v léčení covidu-19, a ukazuje se, že nepřináší zásadní komplikace, mělo by se zajistit, jak jej učinit dostupným,“ vyjádřil svůj názor Hamáček.  

Pro využití ivermektinu se vyslovil například izraelský lékař Eli Schwartz, ředitel Centra pro cestovatelskou medicínu, který se svým týmem jedno klinické šetření provedl. Výsledky tohoto šetření však ještě nebyly kompletně publikovány. V rámci této studie pracoval Schwartz i s 94 lidmi, kteří se nechali dobrovolně nakazit koronavirem, aniž by tušili, zda posléze dostanou lék nebo jen placebo. O jejich statečnosti informoval taktéž deník Právo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo na zdravého prezidenta! sekl Kocáb. A Ringo Čech, ten Zemana pomstil

8:04 Právo na zdravého prezidenta! sekl Kocáb. A Ringo Čech, ten Zemana pomstil

Před kamerami na CNN Prima News proti sobě usedli dva hudebníci – Michael Kocáb a František Ringo Če…