Zatímco Babiš jedná: Přiletěla z boku. Středula odkryl karty, Hřib se přidal

24. 2. 2021 21:15

Předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula, který nedávno nevyloučil svou možnou kandidaturu do dalších prezidentských voleb, by za současné situace nejraději Česku naordinoval o Velikonocích úplný lockdown. O vážnosti pandemické situace dnes jednal s premiérem Andrejem Babišem. Vyposlechl si prý však tak šokující věci, že to musel jít rozdýchat na čerstvý vzduch. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) jej uklidňoval, že se nejedná o nic neobvyklého, takových schůzek má on sám za sebou již několik.

Zatímco Babiš jedná: Přiletěla z boku. Středula odkryl karty, Hřib se přidal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula
reklama

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

56%
3%
hlasovalo: 25159 lidí
Odborový předák věří, že týdenní lockdown by mohl pomoci zpomalit pandemii. V pondělí například navrhl zastavit fabriky a zavřít na Velikonoce celou republiku.

V úterý se nechal slyšet, že není vůbec spokojen s tím, že premiér Andrej Babiš vyzýval své ministry, aby s partnery na tripartitě konkrétně o možnostech blíže nehovořili.

Dnes chtěl vzít situaci do vlastních rukou a s předsedou vlády se pokusit následující kroky v boji proti šíření epidemie projednat. Podle všeho se svými návrhy zřejmě neuspěl a jednání skončilo fiaskem. Na sociální síti se podělil o své bezprostřední, poněkud rozladěné emoce.

I když se Středula kritiky směrem k vládě zdráhal, nyní v něm po jednání s Babišem bouchly saze. „Dlouho jsem stál stranou štvanice na vládu. Z dnešního jednání s premiérem jsem ale slušně řečeno rozladěný,“ přiznal na svém twitteru velké rozpaky.

Opět se podle svých slov nedozvěděl, jaké možné scénáře má Babišův kabinet na následující týdny připravené. Co na schůzce zaznělo, jej místo toho vykolejilo.

„Chtěl jsem znát konkrétní plány a řešení velmi vážné situace. Místo toho jsem byl svědkem něčeho, co zatím neumím vyhodnotit. Musel jsem se jít projít ven...,“ dodal Středula. Co konkrétního se dozvěděl, však neprozradil.

 

 

Pražský primátor se do Středulových pocitů po svých zkušenostech coby zátupce opozice dokázal naprosto vcítit.

„Jestli máte takový ten pocit, že nešlo ze strany pana premiéra o jednání s cílem se na něčem dohodnout, ale o soukromou reprízu nedělního ‚Čau lidi‘, tak to mívám po videokonferencích s panem premiérem také,“ vzkázal v tomto směru ostřílený primátor odboráři.

 

 

Vláda dnes večer rozhoduje o zpřísnění koronavirových opatření. Uvažuje například o úplném uzavření škol, omezení pohybu. Premiér Andrej Babiš připustil variantu tvrdého lockdownu již dnes ráno. Naznačil, že by šlo o podobná opatření, jako byla v první vlně. Považuje na nutné, aby v zemi pokračoval nouzový stav, který je zatím schválený do půlnoci ze soboty na neděli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: „Takový nadšení po roce 89.“ Zklamaný Ondřej Hejma o Západu. Proroctví

7:42 Vrbětice: „Takový nadšení po roce 89.“ Zklamaný Ondřej Hejma o Západu. Proroctví

„Šaráda pokračuje,“ myslí si o Vrběticích komentátor Ondřej Hejma. „Je to pořád ta stejná politika k…