Zavadil se dnes jako poslanec chystá odejít z čela odborů

19.11.2013 6:00

Odborový předák Jaroslav Zavadil, který vedl v Praze ČSSD do voleb a stal se poslancem, dnes zřejmě odejde z čela odborů. Na post šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů chce rezignovat na dnešním sněmu. Víc než stovka odborářů také bude jednat o požadavcích odborů na novou vládu, zabývat se bude i situací ve zdravotnictví a stavem kolektivního vyjednávání.

Zavadil se dnes jako poslanec chystá odejít z čela odborů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odborový předák Jaroslav Zavadil

ČSSD pod Zavadilovým vedením získala v Praze 14 procent hlasů, podpořilo ji zhruba 82.700 lidí. Připadla jí tak čtyři poslanecká křesla, jedno právě pro odborového předáka. Ten už dřív řekl, že pokud se dostane do sněmovny, z odborů odejde.

Vedení největší odborové centrály by zatím měl převzít její první místopředseda Václav Pícl. Nové vedení si odboráři budou vybírat až v dubnu příštího roku na svém sjezdu.

Odborářský sněm by se měl také vrátit k požadavkům na novou vládu, které konfederace zveřejnila před dvěma měsíci. Žádá v nich mimo jiné zrušení reforem vlády Petra Nečase, zavedení opatření na podporu růstu ekonomiky, zvýšení zaměstnanosti a boj proti korupci. Víc než stovka odborářů by mohla jednat také o situaci ve zdravotnictví. Odbory poukazují na zadluženost nemocnic, hrozí prý zhoršení péče. Centrála chce zveřejnit i to, jaký dopad mělo letos a loni kolektivní vyjednávání na výši mezd.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…