Zavřít imigranty! Kvůli koronaviru. Vážný vývoj v Itálii

26. 2. 2020 10:04

Koronavirus se šíří Evropou, ale největší množství nakažených je stále v Itálii. Země na Apeninském poloostrově je navíc stále cílem migrantských lodí z Afriky.

Zavřít imigranty! Kvůli koronaviru. Vážný vývoj v Itálii
Foto: repro Youtube
Popisek: Koronavirus narušil i festival v Benátkách
reklama

Na Sicílii podle serveru Novinky.cz mělo v úterý skončit v karanténě 270 migrantů. Zatímco převážené osoby byly puštěny na pevninu, posádka lodi na břeh nesmí a je izolována na lodi.

Itálie hlásí nakažené koronavirem již od minulého týdne, především na severu země. V úterý večer byla oznámena již jedenáctá oběť.

Anketa

Máte rádi Zuzanu Čaputovou?

hlasovalo: 20710 lidí

Čecho-italka Monika Pilloni pro ParlamentníListy.cz uvedla: „Nakažených přibývá, ale šéf civilní ochrany - Angelo Borrelli ve svém pondělním prohlášení tvrdí, že ještě nemluvíme o pandemii, ale o epidemii“. V úterý večer bylo v Itálii evidováno 322 případů nakažení koronavirem a 11 obětí.

Doposud není jasné, od koho se nákaza na severu Itálie objevila. Pracuje se s několika variantami, které odkazují na lidi, kteří byli v Číně. „Například z oslav čínského Nového roku se do Toskánska vrátilo 2500 Číňanů, většina žije ve městě Prato. Předseda regionální vlády Toskánska - Enrico Rossi - tento návrh odmítl z „diskriminačních důvodů,“ uvedla Pilloni.

Italské pobřeží je stále cílem migrantů z Afriky, a ani epidemie na tom nic nezměnila. K tamním břehům stále připlouvají lodě neziskových organizací, převážející zájemce z Afriky.

„Sledovala jsem v přímém přenosu, jak tuto neděli na Sicílii v přístavu Pozzallo vystupovalo 274 migrantů z lodě Ocean Viking, patřící francouzské neziskovce SOS Mediteranee a Lékařům bez hranic. Vše probíhalo tak jako vždy, migranti bez roušek, nakládáni do autobusu za asistence několika zdravotníků v ochranném oděvu s tím, že nám bylo řečeno, že je odvezou rovnou do imigračního střediska, kde prý zůstanou v karanténě“, uvedla k tomu Monika Pilloni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…