Jan Čulík, šéfredaktor serveru Britské listy, ve svém stručném komentáři označil smrt českých bojovníků za zbytečnou a obvinil z ní „ty, co mu vymyli mozek“. „Přiměli jej, aby ve jménu boje proti fašismu bojoval po boku ruských fašistů,“ píše Čulík, načež výslovně jmenuje organizace jako je hnutí Eurasia, Národní boleševická strana, nebo Ruská národní jednota.
K tomu Čulík připomněl slova, která bezprostředně po oznámení smrti brněnského Ivo Stejskala napsal jeho redakční kolega Karel Dolejší. „Zdravím soudruha Kútu a brněnské národní bolševiky,“ napsal redaktor na Facebook.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jav