Zdanění vkladů na Kypru by mohlo Rusko potrestat

24.03.2013 8:10 | Zprávy
autor: vfe

Pokud by Evropská unie zdanila ruské investice na Kypru, mohla by Moskva na oplátku podniknout kroky proti firmám z Evropy. Varuje ve svém článku server Britské listy.

Zdanění vkladů na Kypru by mohlo Rusko potrestat
Foto: hns
Popisek: Vydrží evropská měna?

EU, Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond se snaží udržet kyperský bankovní sektor nad vodou pomocí zpoplatnění bankovních kladů. U částek nad 100 000 euro by to mělo být až 25 procent.

Kyperská vláda chce od EU a MMF pomoc. Státu hrozí finanční kolaps a odchod z eurozóny.

Rusko by mohlo zmrazit a zdanit aktiva německých firem

Narůstají ovšem obavy z případné ruské odvety. Rusko a jeho investoři mají v bankách na Kypru kolem 30 miliard eur. Ztratit čtvrtinu z této částky by bylo velmi znát. Podle bývalého poradce Kremlu Alexandra Někrasova by případná odveta nebyla vedena formou zastavování dodávek zemního plynu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

V4

Já teda nevím, ale co pozitivního zmohla nebo nám za posledních 5-10 let přineslo členství ve V4?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tohle v justici zahučí. Tejc na semináři vytáhl výbušný návrh

16:40 Tohle v justici zahučí. Tejc na semináři vytáhl výbušný návrh

„Podle statistik máme naprosto neomylnou justici, ale nikdo tomu nevěří,“ uvedl předseda spolku Šala…