Zdechovský varuje. Úplně nám zavřou dotační kohoutky. Babiš pořád nepochopil, jak je to vážné

28.05.2021 6:32 | Zprávy

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) apeluje na českou vládu, aby urychleně vyřešila střet zájmů premiéra Andreje Babiše, jinak hrozí úplné zastavení vyplácení dotací České republice. „Ono se tady čeká, jak dopadnou volby, ale ty jsou až za pět měsíců, a to je dlouhá doba a není na co čekat. Andrej Babiš doteď asi nepochopil vážnost situace a bere si Českou republiku jako rukojmí,“ vyzval vládu Zdechovský v České televizi.

Zdechovský varuje. Úplně nám zavřou dotační kohoutky. Babiš pořád nepochopil, jak je to vážné
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Výbor europarlamentu nově schválil rezoluci, která kritizuje střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše a tlačí na Evropskou komisi, aby podle nového pravidla podmínila vyplácení dotací efektivním postupem státu proti střetu zájmů.

„Ta rezoluce je jasný signál Evropské komisi, že je třeba řešit pochybení na české straně. Naši kontroloři v České republice narazili na to, že úřady opravdu vědí, že je Andrej Babiš ve střetu zájmů, mají k dispozici i databáze, odkud to mohou vyčíst. Ale tyto informace ignorují a holdingu Agrofert dotace vyplácejí,“ podivuje se Zdechovský.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řev na Primě. Schmarczovi, blízkému ODS, vypnuli mikrofon a nakonec zmizel

8:35 Řev na Primě. Schmarczovi, blízkému ODS, vypnuli mikrofon a nakonec zmizel

Vy říkáte mladým klukům, policistům, že to na Filozofické fakultě pos*ali? Taháte do toho politiku! …