Zdeněk Bakala utíká? Prodává střechu nad hlavou Veselovskému, Drtinové, Emmě Smetaně a všem svým novinářům

03.07.2018 10:40

Bakala prodává svému vydavatelství střechu nad hlavou. Miliardář se rozhodl, že multifunkční Forum Karlín, ve kterém sídlí i vydavatelství Economia a.s., prodá. Vyjádřil se tak Vladimír Bystrov, jeho mediální zástupce. Zprávu přinesly Lidové noviny.

Zdeněk Bakala utíká? Prodává střechu nad hlavou Veselovskému, Drtinové, Emmě Smetaně a všem svým novinářům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala
reklama

Forum Karlín je multifunkční prostor s kapacitou 3000 míst určený pro pořádání kulturních, společenských a odborných akcí všeho druhu. Součástí komplexu je i mediální newsroom vydavatelství Economia. Obsahuje téměř kilometr čtverečních kancelářských ploch. Tolik ze stránek tohoto komplexu. Fórum se začalo stavět v roce 2011 a dokončeno bylo o tři roky později. Náklady na stavbu přesáhly jednu miliardu korun.

Anketa

Osvědčil se Andrej Babiš ve funkci předsedy vlády?

75%
25%
hlasovalo: 11103 lidí

Mezi nejznámější tištěné tituly vydavatelství Economia, které v budově sídlí a je v Bakalově vlastnictví, patří deník Hospodářské noviny a týdeník Respekt. Jak bude vydavatelství zasaženo, je možné pouze spekulovat. Kromě vydavatelství Economia sídlí ve Foru Karlín ještě další Bakalovi subjekty – společnosti BM Management, Luxury Brand Management a Nadace Zdeňka Bakaly. Je otázkou, zda zůstanou v objektu i poté, co bude prodej Fora Karlín dokončen.

Za prodej chce Bakala prý utržit 1,3 miliardy korun. Podle Lidových novin může Bakala těžit ze současné situace na českém trhu nemovitostí. Dle mezinárodní poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate za ně investoři v první polovině letošního roku utratili 900 milionů eur.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

4:44 Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

VZPOMÍNKY A PERLY Zbavili jsme se jedné části, teď druhé. Já su Moravák, třeba se zbavíme jednou i j…