Zdeněk Bakala utíká? Prodává střechu nad hlavou Veselovskému, Drtinové, Emmě Smetaně a všem svým novinářům

03.07.2018 10:40 | Zprávy

Bakala prodává svému vydavatelství střechu nad hlavou. Miliardář se rozhodl, že multifunkční Forum Karlín, ve kterém sídlí i vydavatelství Economia a.s., prodá. Vyjádřil se tak Vladimír Bystrov, jeho mediální zástupce. Zprávu přinesly Lidové noviny.

Zdeněk Bakala utíká? Prodává střechu nad hlavou Veselovskému, Drtinové, Emmě Smetaně a všem svým novinářům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

Forum Karlín je multifunkční prostor s kapacitou 3000 míst určený pro pořádání kulturních, společenských a odborných akcí všeho druhu. Součástí komplexu je i mediální newsroom vydavatelství Economia. Obsahuje téměř kilometr čtverečních kancelářských ploch. Tolik ze stránek tohoto komplexu. Fórum se začalo stavět v roce 2011 a dokončeno bylo o tři roky později. Náklady na stavbu přesáhly jednu miliardu korun.

Mezi nejznámější tištěné tituly vydavatelství Economia, které v budově sídlí a je v Bakalově vlastnictví, patří deník Hospodářské noviny a týdeník Respekt. Jak bude vydavatelství zasaženo, je možné pouze spekulovat. Kromě vydavatelství Economia sídlí ve Foru Karlín ještě další Bakalovi subjekty – společnosti BM Management, Luxury Brand Management a Nadace Zdeňka Bakaly. Je otázkou, zda zůstanou v objektu i poté, co bude prodej Fora Karlín dokončen.

Za prodej chce Bakala prý utržit 1,3 miliardy korun. Podle Lidových novin může Bakala těžit ze současné situace na českém trhu nemovitostí. Dle mezinárodní poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate za ně investoři v první polovině letošního roku utratili 900 milionů eur.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…