Zdravotnictví má sloužit lidem, ne velkým firmám, prohlašuje Fischerová

16.02.2013 9:55

Neúspěšná prezidentská kandidátka Tána Fischerová se stala jednou z členek petičního výboru České lékařské komory a podporuje současné protesty lékařů. Proč? Má totiž za to, že v současné době stojí resort na straně mocných farmaceutických firem a ne na straně pacientů. V rozhovoru pro server Týden.cz Fischerová zdůrazňuje, že se to musí změnit.

Zdravotnictví má sloužit lidem, ne velkým firmám, prohlašuje Fischerová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Táňa Fischerová

"Problém není, že je málo peněz, ale že ty peníze jdou jinam, než mají. Problém je rozkrádání peněz. Běžně se ví o tom, že se všechno dělá ve prospěch farmaceutických firem. Všechno platí pacienti, ale oni strádají nejvíc. Politici nemají sloužit velké moci, ale dělat zákony, aby byly pro všechny vrstvy vyvážené," prohlásila Fischerová.

Snaha o vyvolání paniky

Lékařské odbory prosí pacienty, aby prvního března nechodili k lékaři, pokud to nebude nezbytně nutné. Chystají totiž další protest proti ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi (TOP 09). Nelíbí se jí např. nová úhradová vyhláška nebo tlak resortu na snížení počtu lůžek akutní lékařské péče. Ministr tento tlak vysvětluje potřebou zefektivnit fungování celého systému. ale Fischerová to vidí jinak. Podle ní je špatné, když se hledají peníze cestou škrtů. Sama však konkrétnější plán nepředkládá.

Ministerstvo zdravotnictví protestní aktivity lékařů znovu odsoudilo. Nejde prý o nic jiného, než o snahu vyvolat strach a paniku mezi pacienty a tyto pocity následně využít k politickému tlaku.

"Nakolik jde o politikaření a pletichy a do jaké míry je na prvním místě zájem pacienta, ať si dnešní aktéři podpisové akce zodpoví před svým svědomím," říká ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…