Že Švédsko nezvládá imigraci? To jsou lži, napsal signatář Charty 77

10.01.2017 10:17

Česko-švédská novinářka Kateřina Janouchová vykreslila Martinovi Veselovskému Švédsko ve velmi neveselých barvách. Země prý přestala zvládat problémy s uprchlíky. Mnozí policisté jsou natolik nespokojení, že uvažují o změně práce, a někteří Švédové jsou údajně natolik zoufalí, že chtějí opustit zemi. Chartista Jiří Pallas dámu obvinil, že nepokrytě lže. Zmínil navíc i jméno ruského prezidenta Vladimira Putina.

Že Švédsko nezvládá imigraci? To jsou lži, napsal signatář Charty 77
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.

Jiří Pallas je jedním ze signatářů Charty 77, která letos slaví 40. výročí. Po podpisu Charty se odstěhoval do Švédska a žije tam dodnes. A ani trochu se mu nelíbí, jak v internetové televizi DVTV hovořila o Švédsku spisovatelka a novinářka Kateřina Janouchová. Martinovi Veselovskému prozradila, že Švédsko už nezvládá situaci s migranty. Mnoho běženců prý lže o svém věku, aby získali výhodnější postavení; v zemi roste kriminalita a nejeden švédský policista údajně uvažuje o tom, že to zabalí.

Pallas na sociální síti Facebook prohlásil, že takhle současné Švédsko nevypadá. Položil si také otázku, proč Janouchová lže o severské zemi. Padlo přitom jméno ruského prezidenta Vladimira Putina. „Chce snad kandidovat za SD nebo ji platí Vladimir Putin?“ zeptal se chartista na sociální síti Facebook.

Zkratka SD odkazuje ke straně Švédští demokraté. Ve Švédsku je tato partaj považována za radikální a ostatní švédské parlamentní strany s ní odmítají spolupracovat. Především v souvislosti s migrační krizí se však SD nebývale daří, protože ji řada Švédů vnímá jako hlavní opoziční sílu, která se staví proti přijímání migrantů a poukazuje na problémy, které jsou spojeny s uprchlíky, kteří už do země dorazili. V tuto chvíli má SD 49 poslaneckých křesel ze 349.

K rozhovoru se taktéž na sociální síti vyjádřil i pan Peter Larsson, který konstatoval, že Janouchová sehrála roli člověka, který sice žije v cizí zemi, ale jinak je Češka a potvrzuje to, co o migrantech říká český prezident Miloš Zeman. Pán si také klade otázku, proč to Janouchová dělá a proč se snaží rozdmýchávat nenávist. Proč vykresluje Švédsko jako zemi, kterou možná zanedlouho opanují teroristé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

21:27 „Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl staronový předseda ODS Petr Fiala. Prozradil, jak chc…