Že zdaníme i vzduch? Blbost, obořil se Ivan Bartoš z tisku

24.07.2021 9:30

Kvůli plánům na zvýšení daní vyvolává Pirátská strana ve společnosti nemalý rozruch. Předseda strany Ivan Bartoš pro Mladou frontu Dnes vyvracel lži, které o obsahu jejich programu v tomto směru kolují. „Že chceme zdanit vzduch? To je blbost!“ říká Bartoš s tím, že žádné explicitní zvyšování daní v plánu není. Propad preferencí v průzkumech prý ale připisuje masivní lživé kampani, které volební koalice Pirátů a STAN čelí.

Že zdaníme i vzduch? Blbost, obořil se Ivan Bartoš z tisku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

Úvodem Bartoš promluvil o lživé kampani ze strany Andreje Babiše. „Stali jsme se terčem masivní kampaně nejen od pana premiéra, který ví, kdo je nepřítel číslo jedna. Ve středu v TV Prima zopakoval, že jeho kampaň v Ústeckém kraji bude vysvětlovat, proč Bartoš nemá být premiérem,“ zmínil.

Spolu s tím upozornil i na dezinformace, které se šíří o jejich programu. „Spousta lidí dostala nějaký mail, který tvrdí, že když máte byt 3+1, tak vám tam Piráti nastěhují migranty. Což je totální nesmysl, který někde vymyslel pan Okamura. Běhá to i v různých skupinách na sociálních sítích, kde jsou stovky tisíc lidí. Lžou, protože se nás bojí. Žádný ze scénářů, které jsou lidem různými kanály podsouvány, co budou Piráti dělat strašného, samozřejmě nenastává “ ujišťoval lídr koalice Pirátů, Starostů a nezávislých.

Vyvrátil i informace, že Piráti chtějí zdanit volné byty. „To je lež, nic takového v programu není. Není to pravda. V tom programu jsme měli, že Piráti umožní samosprávám toto rozhodnutí udělat. V programu pro sněmovní volby v roce 2021 tato věc není,“ zdůraznil Bartoš.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

Anketa

Která volební strana předvedla zatím NEJHORŠÍ kampaň?

4%
10%
2%
2%
4%
hlasovalo: 45099 lidí
Právě daně jsou hlavním předmětem při debatách o Pirátech. Bartoš upřesnil, které daně mají přesně v plánu zvyšovat: „V programu nic o zvyšování daní není. Jediné zdanění, o kterém se v programu explicitně hovoří – kromě zrušení nějakých výjimek, nikoli zavedení nových daní – se týká komerčních nemovitostí, výstavby velkých hal. Ten byznys má vysoký obrat peněz, má zásadní podíl na HDP, je velkou zátěží pro daný region infrastrukturně. Explicitní zvyšování daní v programu není, takže spojovat Piráty s tím, co bohužel vidím i u mladých, kteří někde něco slyšeli a pak říkají: ‚Piráti nám zdaní i vzduch,‘ je blbost.“

Závěrem se věnoval kampani Pirátů, kvůli níž se stali terčem výsměchu. Na sociálních sítích zveřejnili fotku poslance Michálka, který lasem chytá korupčníka s taškou peněz ze hry Dostihy a sázky. „Mně se lidi nesmějí. Že se nám pár postů nepovedlo, dobře. Za ty roky se nám nepovedla spousta věcí. Točit se na tom, že se nám nepovedly čtyři blbé obrázky s nějakým textem… My se na to podívali a řekli si: Jo, tady mají lidi pravdu,“ dodal Ivan Bartoš.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

21:45 „To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

Komunistická éra zpátky v novém kabátě? K umělci Milanu Knížákovi se dostaly alarmující informace o …