Zelenskyj: Máme málo munice. Dejte nám ji

22.03.2023 8:50 | Ze sítí

Je to rok od prvních vítězných bitev, ve kterých se ukázalo, že ruští agresoři Ukrajinu nezískají. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se vrátil k bitvě o Moščun, o obec, která předznamenala to, že Ukrajinci ubrání Kyjev. Poté poděkoval japonskému premiérovi Kišidovi za návštěvu Ukrajiny a konstatoval, že odvahu navštívit válkou sužovanou Ukrajinu by měl předvést každý velký politik.

Zelenskyj: Máme málo munice. Dejte nám ji
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinská armáda před rokem svedla bitvu o obec Moščun u Kyjeva. Málem ji prohrála, ale jen málem. Nakonec ruským agresorům znemožnila postupovat dál na ukrajinské hlavní město. A tak jako ubránila ukrajinská armáda Kyjev, uhájila i Charkov a postupně osvobodila Černihiv a další města na severu, na východě i na jihu země.

„Právě 21. března loňského roku skončila bitva u Moščunu, malé vesnice v Kyjevské oblasti, a byl to první velký krok naší země k vítězství v této válce. Byly i další takové kroky... Bitva u Hostomel. Bitva o Irpin. Boje v oblasti Černihiv a Sumy. Bitva o Hadí ostrov. Tvrdá konfrontace na jihu Ukrajiny a naše unikátní obranná operace, která vrátila svobodu Charkovské oblasti,“ připomínal ukrajinský prezident.

Poděkoval všem, kteří se o tato vítězství zasloužili a přislíbil, že Ukrajina všem těmto hrdinům postaví pomník.

Zelenskyj ve svém projevu ke spoluobčanům prohlásil, že Ukrajina jednoho dne osvobodí i Donbas i Krym, „odkud již začala migrace nejprozíravějších krys teroristického státu“.

Poté promluvil o návštěvě japonského premiéra Kišidy v Kyjevě. Ocenil, že Japonsko jako jedna ze zemí G7 může pozitivně působit na další státy, kupříkladu v Asii. Japonskému premiérovi poděkoval za ochotu císařství podílet se na obnově Ukrajiny.

„Je velmi důležité, když globální lídři prokážou odvahu tím, že Ukrajinu přes všechna rizika navštíví a projeví respekt – úctu k našim lidem, kteří nebojují jen za svou zemi, za ukrajinskou nezávislost, ale i za zachování a fungování civilizovaných pravidel a civilizovaný život na světě,“ pravil Zelenskyj.

Od japonského premiéra se mu prý dostalo ujištění, že Japonsko bude Ukrajinu dál podporovat. „Děkuji, Japonsko! Děkujeme všem, kteří nám pomáhají bránit svobodu a osvobozovat naši zemi!“ zvolal Zelenskyj.

Poté promluvil o zasedání generálního štábu, na kterém se hodnotila situace ve všech operačních směrech. Podle prezidenta se ukázalo, že Ukrajina potřebuje více munice a apeloval na spojence Ukrajiny ze svobodného světa, aby uspíšili dodávky další munice na Ukrajinu.

„A ještě jedna věc. Dnes bych chtěl zvláště zmínit 10. samostatnou horskou útočnou brigádu, 54. a 92. samostatnou mechanizovanou brigádu, které bojují na Donbasu. Neochvějně, odvážně a efektivně. Výborně, kluci! Sláva našim hrdinům! Sláva Ukrajině!“ rozloučil se Zelenskyj.

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Už ten ksicht nemůžu vidět, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepaní broučková , 22.03.2023 11:53:27
Nakopat mu zadek, ať si válčí sám a za své.

| 9 | 0

Další články z rubriky

,,Zloděje nepodporovat.” Zaměstnává ji Billa. A asi se budou divit

9:42 ,,Zloděje nepodporovat.” Zaměstnává ji Billa. A asi se budou divit

Co v Polsku pořídíte za 5 000 nebo 6 000 Kč, to v Česku vyjde na 8 000 Kč nebo třeba i 10 000 kč. Če…