Zelenskyj: Netlačte nás do žádného kompromisu s Ruskem

16.11.2022 8:54 | Ze sítí
autor: mp

Volodymyr Zelenskyj promluvil k lídrům zemí skupiny G20. Zdůraznil jim, že Ukrajina nesmí být světem tlačena k žádnému kompromisu s ruským agresorem. Ukrajinský prezident má za to, že jen Ukrajina může říct, jak a kdy přesně pro ni obrana jejího území skončí. Zelenskyj zmínil také 10 zásadních výzev, které stojí před Ukrajinou a vlastně před celým svobodným světem. Od plic vynadal Mezinárodnímu červenému kříži.

Zelenskyj: Netlačte nás do žádného kompromisu s Ruskem
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pronesl dlouhý projev ke světovým lídrům. K účastníkům summitu G20 - dvaceti největších ekonomik světa - na indonéském Bali.

„Vážený pane prezidente Widodo! Vážení kolegové! Většina světa, která stojí na naší straně! Obracím se na vás v ukrajinštině, ale před každým z vás na stole najdete naše návrhy. Ve vašem jazyce. V projevu úcty k vám,“ začal Zelenskyj.

Poté světovým lídrům oznámil, že se krátce před svým vystoupením vrátil z Chersonu, který před pár dny osvobodily ukrajinské síly. Město od března okupovali ruští agresoři. Osvobození Chersonu je podle něj zlomovým bodem ve válce v obraně ukrajinského území před ruskými okupanty. Bitva o Cherson je podle ukrajinského prezidenta přesně tou bitvou, po které už každý ví, jak celá válka skončí, i když ke konečnému vítězství v ní bude třeba ještě daleko. Ukrajinský prezident jako příklad použil 6. červen 1944, kdy se západní spojenci vylodili v Normandii. Ten den ještě válka neskončila, ale už bylo zřejmé, jak skončí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Ing. Marie Pošarová byl položen dotaz

Energie

Jaký je váš plán, jak zajistit naši energetickou soběstačnost a bezpečnost? Jak podle vás čelit těm výkyvům cen, které jsou opravdu čím dál častější a mají dopady na všechny z nás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel chce do Ankary za kamarády zbrojaři, tuší Ševčík

10:20 Pavel chce do Ankary za kamarády zbrojaři, tuší Ševčík

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA Petr Pavel je tlačen k účastni na summitu v Ankaře svými vodiči z Hradu, pro…