Zelenskyj slíbil lidem na Ukrajině levnou elektřinu. Šestkrát nižší ceny než v ČR

16.04.2022 13:44 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu promluvil ke svým spoluobčanům i ke světu. Zamyslel se nad tím, jak dlouho bude trvat ruská invaze na Ukrajině. „Někdo radí připravit se na permanentní konfrontaci s Ruskem, dokud bude existovat,“ podotkl Zelenskyj. Ukrajincům slíbil levné dodávky elektřiny po alespoň 6 měsíců. Až šestkrát levnější elektřinu oproti Česku. Nakonec konstatoval, že přijde den, kdy celý svět zavrhne kruté Rusko.

Zelenskyj slíbil lidem na Ukrajině levnou elektřinu. Šestkrát nižší ceny než v ČR
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

„Ukrajinci! Naši obránci!“ zvolal Zelenskyj hned na úvod svého již tradičního projevu.

A začal se zamýšlet nad tím, jak dlouho by mohla trvat ruská agrese proti Ukrajině. Může to být pár týdnů, ale může to být i pár měsíců. Možná potrvá do konce roku 2022. Jenže možná potrvá i několik let. „Někdo radí připravit se na permanentní konfrontaci s Ruskem, dokud bude existovat,“ konstatoval Zelenskyj.

Pokud chceme dospět k nějaké relevantní časové úvaze, je podle Zelenského třeba myslet na to, že ukrajinská armáda dosahuje na bojištích viditelných úspěchů. Úspěchů už bylo tolik, že ruské letectvo muselo začít používat letadla s dlouhým doletem.

Ale stále to dle Zelenského bohužel nejsou úspěchy natolik velké, aby bylo možné ruské okupanty definitivně vytlačit z Ukrajiny. Aby se to podařilo, Ukrajina bude potřebovat od demokratických zemí mnohem víc vojenské pomoci. Čím více pomoci Ukrajina dostane, tím méně Ukrajinců bude muset nakonec zemřít.

„Čím více a čím dříve získáme všechny zbraně, o které jsme požádali, tím silnější bude naše pozice a tím dříve přijde mír. Čím více a čím dříve získáme finanční podporu, o kterou jsme požádali, tím dříve bude mír. Čím dříve demokratický svět uzná, že ropné embargo proti Rusku a úplná blokáda jeho bankovního sektoru jsou nezbytnými kroky k míru, tím dříve válka skončí,“ pravil ukrajinský prezident ve videu uveřejněném na svém facebookovém profilu.

Anketa

Jste pro zbudování základny NATO na českém území?

3%
96%
hlasovalo: 84651 lidí
Znovu také poděkoval všem, kteří navzdory válce udržují v chodu ekonomiku, udržují spojení mezi lidmi a tak podobně. A jedním dechem slíbil, že se postará o co nejlevnější elektřinu pro 80 procent Ukrajinců. Kilowatthodinu za 1 hřivnu a 44 kopijek po nejméně 6 měsíců.

V přepočtu na české koruny to znamená asi 1,1 koruny za kilowatthodinu. V Česku se cena pohybuje se všemi dalšími poplatky na asi 7 korunách.

S vedením armády i s vládou prý teď ukrajinský prezident velmi často probírá situaci v Mariupolu. Na videu konstatoval, že nemůže být konkrétní, ale ukrajinská vláda i armáda podle prezidenta dělají vše pro záchranu ‚svých lidí“.

Stejně tak podle Zelenského dělá vláda vše pro to, aby se všude tam, odkud byli vytlačeni ruští okupanti, vrátil co nejrychleji život do normálu. Své spoluobčany však varoval, že to nebude snadné, neboť ruští agresoři zničili na 1018 různých vzdělávacích institucí.

Znovu také řekl, že ukrajinská armáda osvobodí i ty regiony, které dnes okupují ruští agresoři. Povede se jim to už proto, že Rusové svou „krutostí navždy ztratili srdce Ukrajinců“. I těch, kteří dříve byli Rusku nakloněni.

„Problém Ruska je v tom, že ho celý ukrajinský lid nepřijímá a už nikdy nepřijme. Rusko navždy ztratilo Ukrajinu. Ve skutečnosti ztratilo celý svět. Už nebude nikde akceptováno!“ zvolal Zelenskyj.

Nakonec prozradil, že vyznamenal dalších 237 příslušníků ozbrojených sil Ukrajiny, z toho 34 posmrtně. Přislíbil, že na hrdinství všech obránců Ukrajiny nikdy nebude zapomenuto.

A pak už jen na závěr zvolal „Sláva Ukrajině!“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš: „Konečná a ten Turek.“ „Máme plán. Ukážeme ho.“

8:47 Babiš: „Konečná a ten Turek.“ „Máme plán. Ukážeme ho.“

Konečná a Filip Turek, s nimi se dá alespoň bavit, řekl na předvolební akci lídr ANO Andrej Babiš. H…