Zelený Bursík vystoupil: Současný ministr Chalupa oslabuje resort

12.06.2012 8:49

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) kvůli nenápadné obměně lidí z vedení resortu čelí kritice. Bývalý ministr Martin Bursík dokonce tvrdí, že chce Chalupa ministerstvo maximálně oslabit. Například místo dotací národních parků totiž posílá peníze na farmářské trhy, které nynější šéf založil.

Zelený Bursík vystoupil: Současný ministr Chalupa oslabuje resort
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa

Podle údajů, které deníku MF Dnes vydalo samo ministerstvo, odešlo z úřadu životního prostředí od začátku letošního roku 66 zaměstnanců. A to na vlastní žádost nebo z důvodu reorganizace. Přijatých jich bylo 143. Ministra Chalupu za to za jeho počínání kritizují ekologické organizace.

„Chalupa sice moc neušetřil, ale zato zbavil ministerstvo důležitého know-how, jak se ochrana životního prostředí vlastně dělá,“ míní pro MF Dnes Júlia Sokolovičová z asociace ekologických organizací Zelený kruh.

Neodborníci z ODS

Z úřadu odcházejí především nestraničtí odborníci, kteří jsou nahrazeni nezkušenými kolegy z řad ODS či jejich mládežnické organizace Mladých konzervativců. „Působí to, jako by se ministr za ODS obával, že na životním prostředí působí samí ideologičtí nepřátelé. Proto se obklopuje lidmi, kterým věří, ale jejich znalosti resortu jsou mizivé,“ říká jeden z vysoce postavených zaměstnanců resortu.

Zatímco bývalý ministr Martin Bursík za Stranu zelených měl za náměstky nestraníky, Chalupovi zástupci jsou především z řad ODS, jež se předtím životním prostředí zabývali jen okrajově.

Exministr Bursík je přesvědčen, že chce Chalupa resort maximálně oslabit. Důkazem je údajně ministerstvem zrušený odbor zabývající se národními parky, a naopak dotující farmářské trhy, které Chalupa rozjížděl ještě jako starosta Prahy 6.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhodit z okna! Pavel Svoboda před Hradem burcoval dav proti Zemanovi. Hayato Okamura vzýval Masaryka a pak...

21:39 Vyhodit z okna! Pavel Svoboda před Hradem burcoval dav proti Zemanovi. Hayato Okamura vzýval Masaryka a pak...

Iniciativa Milion chvilek pro demokracii na poslední masové protivládní demonstraci na Letné mířené …