Zeman: Já a Babiš jsme úspěšní politici. Smečka pejsků nás honí jako jelena. Ale jelen má paroží, tak bodne a pejsci utečou

5. 10. 2017 13:45

Prezident Miloš Zeman zakončil svou návštěvu Ústeckého kraje ve Šluknově. Za deštivého počasí se na náměstí sešel s občany města.

Zeman: Já a Babiš jsme úspěšní politici. Smečka pejsků nás honí jako jelena. Ale jelen má paroží, tak bodne a pejsci utečou
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Jsem rád, že jsem pojedenácté ve Šluknově,“ zmínil počet svých návštěv ve městě Zeman. „Například výjezdy volebního autobusu Zemák se dobře evidují a nejenom tyto výjezdy,“ zmínil k evidenci. A pak již přešel k otázce nezaměstnanosti, kdy vyjádřil radost nad jejím poklesem.

„Vážím si těch, kteří se rozhodli pracovat. Dneska každý, kdo chce pracovat, práci sežene,“ zmínil Zeman skupinu lidí, která pracovat nechce. Navrhl také omezení sociálních dávek pro ty, kdo odmítnou nabízenou práci. „Když někdo bude říkat, že nemůže sehnat práci, tak lže. Měli bychom si vážit lidí, kteří pracují,“ sdělil prezident. „Musí se vyplatit pracovat oproti životu na sociálních dávkách.“

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jedna z otázek směřovala na problematiku „honby na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše“. „Každý úspěšný politik je předmětem honby. Mimochodem já taky. Ti neúspěšní se zformují do takové smečky, mně připomínají pejsky, kteří honí jelena. Ale jelen se nesmí nechat. Jelen má paroží, a když se paroží zabodne do nějakého pejska, oni se zaleknou, stáhnou ocas mezi nohy a utečou,“ sdělil Zeman.

Další otázka směřovala k nedostatku stomatologů či praktických lékařů. „Od počátku 90. let slyším stesky na to, že nám umírají lékaři, že přesluhují, případně, že pendlují do Německa. Slyšel jsem to před 15 lety jako premiér, a pořád nic. Můj recept je velmi jednoduchý. Jistě nebudete stát před fakultou a odchytávat mladé lékaře. Ale víte, co tito mladí lidé potřebují? Kupodivu ne vysoký plat, ale potřebují byt. Potřebují střechu nad hlavou. A zkuste sehnat v Praze byt. Když jim nabídnete byt, zejména těm, co si plánují děti... Největší pitomost, kterou udělala minulá vedení českých a moravských měst, je, že prodala celý svůj bytový fond. A skoro nic si nenechala,“ vypočítal.

Poslední otázka směřovala k tomu, zda by poslanci a senátoři neměli být voleni jen maximálně na dvě funkční období po sobě. „Já si myslím, že je to skvělá myšlenka. U některých poslanců si myslím, že jsou tam jedno funkční období a že i to je moc. Zažil jsem třeba poslance, kteří se promlčeli celé čtyři roky svého funkčního období a kteří promluvili jenom jednou a řekli jediné slovo ‚Slibuji‘,“ vyjádřil se velmi kriticky Zeman k poslancům. „Namístě jsou i úvahy o odvolatelnosti poslanců, kteří nepracují,“ podotkl závěrem.

Následně se Zeman podepsal do pamětní knihy města, odekoroval prapor města prezidentskou stuhou a převzal dary od starostky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

11:04 VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

Na Národní třídě to jako tradičně žije. A někteří lidé pociťují, jak si jiné skupiny představují svo…