Zeman: Kalousek chystá sprosťárnu. A jeho mluvčí je buď blb, nebo lhář

24.06.2013 6:53

Bulvár obsáhle vyzpovídal prezidenta republiky Miloše Zemana. Kromě líčení kterak mu štěně jeho manželky okusuje palec a vychválení své dcery Kateřiny (hezká a chytrá po otci) se hlava státu rozpovídala i o politických záležitostech. A díky tomu se čtenáři dozvěděli, co zajímavého přichystal ministr financí Miroslav Kalousek do rozpočtového výhledu na příští dva roky.

Zeman: Kalousek chystá sprosťárnu. A jeho mluvčí je buď blb, nebo lhář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sám Zeman bude do fondu přispívat zhruba třetinou prezidentského platu
reklama

Anketa

Chcete, aby teď Zeman jmenoval svou úřednickou vládu?

80%
20%
hlasovalo: 2228 lidí

Prezident v rozhovoru pro deník Blesk prozradil, že se mu na stole objevil rozpočtový výhled na roky 2014 a 2015, který obsahuje velmi zajímavá data. „Ministr financí Miroslav Kalousek plánuje zvýšení platů ústavních činitelů o 27 procent,“ prozrazuje Miloš Zeman.

„Já pokládám za obzvlášť sprosté, že ministr financí tímto materiálem ukládá budoucí vládě, ve které, dá-li Bůh a svatý Václav, už nebude, aby zvýšila platy ústavních činitelů o 27 procent,“ poznamenává k tomu prezident.

Ještě více jej však šokovalo, když mluvčí ministerstva Ondřej Jakob popřel, že by nějaký takový návrh vůbec existoval. „Takže pan Ondřej Jakob je buď blb, nebo lhář. Blb je tehdy, jestliže o tomto materiálu neví, což by jako tiskový mluvčí vědět měl. Lhář je tehdy, jestliže naopak o tomto materiálu ví,“ uzavírá prezident.

Ten stále doufá, že tento nápad bude z návrhu rozpočtu vyškrtnut. „Chtěl bych citovat tetu Kateřinu z Jirotkova Saturnina: 'Chtěl bych vidět toho smělce, který by před volbami při projednávání státního rozpočtu souhlasil se zvýšením svého platu o 27 procent',“ říká k tomu prezident. Nechtěl by však návrh rozpočtu vetovat, protože to představuje pro ekonomiku spoustu problémů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…