Zeman? Spíš jeho okolí vadím, říká šéf Národní galerie Fajt, který má jít od válu

30.01.2019 7:51 | Zprávy

Ředitel Národní galerie Jiří Fajt se rozhovořil pro dnešní Lidové noviny. Začalo se totiž spekulovat, že by jej mohl odvolat ministr kultury Antonín Staněk za ČSSD, a to výměnou za podporu od prezidenta Miloše Zemana.

Zeman? Spíš jeho okolí vadím, říká šéf Národní galerie Fajt, který má jít od válu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt

„Pokud by to byla pravda, byl by to jen smutný obrázek stavu naší společnosti. Na druhé straně by tento krok byl v souladu s dosavadním jednáním hlavy státu,“ poznamenal Fajt v rozhovoru. Nepřátelství s Hradem si však vysvětlit neumí.

„Nevím, do jaké míry je v této záležitosti aktivní prezident, mám za to, že aktivnější budou někteří lidé z jeho okolí. A ti mohou mít nejrůznější motivace. Každopádně bude hlavní motivací odplata za otevřenou kritiku, u ostatních to mohou být nenaplněné ambice v Národní galerii, přerušení obchodních kontaktů s Národní galerií za mého řízení apod.,“ podotkl Fajt, jenž se podle svých slov nikdy s prezidentem nesetkal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nepustili ho na sněm STAN? Mladý muž konfrontoval Rakušana

9:15 Nepustili ho na sněm STAN? Mladý muž konfrontoval Rakušana

Videotvůrce Jan Špaček se v sobotu potýkal s problémy na celostátním sněmu hnutí STAN, kam mu byl od…