Předseda ANO Andrej Babiš novinářům v úterý řekl, že ho Zeman jmenuje premiérem 6. prosince a během nadcházejícího týdne přijme devět kandidátů, kteří dosud ve vládě nepůsobili. Celou vládu by měl prezident jmenovat 13. prosince.
Ve vládě by podle dřívějších Babišových vyjádření měli pokračovat dosavadní ministři ANO, tedy životního prostředí Richard Brabec, dopravy Dan Ťok, obrany Martin Stropnický, spravedlnosti Robert Pelikán a pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Šlechtová už oznámila, že by v novém kabinetu měla převzít Ministerstvo obrany, na což Zeman dnes reagoval vyjádřením, že to respektuje. O Stropnickém se spekuluje jako o příštím ministru zahraničí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp