Zeman bude mít standardní ochranu. Jak do toho zapadají soukromí bodyguardi?

31. 1. 2013 10:25

Miloš Zeman (SPOZ) se prozatím obklopuje soukromou ochrankou. Bude tak činit i po složení prezidentského slibu? Nebudou se soukromí bodyguardi dostávat do kolize se standardní státní ochrankou? Náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel prohlašuje, že se policii nikdo do práce neplete.

Zeman bude mít standardní ochranu. Jak do toho zapadají soukromí bodyguardi?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Miloš Zeman vystoupil v debatním pořadu Václava Moravce na radiu Impuls. Den před ním byl hostem Karel Schwarzenberg
reklama

Budoucí český prezident Miloš Zeman (SPOZ) dal v opakovaně najevo, že nedůvěřuje stávajícím členům prezidentské ochranky a to především kvůli nedávnému útoku v Chrastavě, bodyguardi prezidenta Václava Klause jasně selhali. Zeman se proto obklopuje vlastní ochrankou. Jak to bude dál po složení prezidentského slibu naznačuje v rozhovoru pro server Lidovky.cz náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel. Ten zdůrazňuje, že ochranu prezidenta bude standardní.

Ochrana prezidenta představuje složitý mechanismus

"Nevím, kdo navíc se bude kolem něj pohybovat. My jsme Policie ČR, ozbrojený bezpečnostní sbor, a my ho určitou intenzitou chráníme - zcela standardní, která vychází z usnesení vlády a nařízení ministra vnitra. Lidé, kteří nesouvisí s policií a pohybují se kolem pana Zemana, na ty se musíte ptát jiných. Ale ještě podotýkám, nikdo se nám do práce neplete", zdůrazňuje Kužel.

Prezidenta Zemana budou chránit vojáci pohybující se po Hradě, ale stranou nezůstane ani policie ČR. Kompletní ochrana prezidenta představuje podle Kužela složitý mechanismus a on se nechce vyjadřovat k osobám stojícím mimo tuto strukturu. O žádných totiž osobně neví a odmítá se vyjadřovat k jakýmkoli spekulacím.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun

10:06 Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun

Téma zemědělství je v poslední době nejen v médiích velmi časté. Mluví se o zadržování vody v krajin…