Zeman bude v Srbsku propagovat české investice

02.04.2014 6:25 | Zprávy
autor: adr, čtk

Prezident Miloš Zeman se druhý den státní návštěvy Srbska bude věnovat propagaci českých investic na Balkáně. Nejprve navštíví srbsko-české podnikatelské fórum v Bělehradě a pak zamíří do závodu na výrobu zemědělských pneumatik Mitas Ruma. Večer se hlava státu sejde s českými krajany, kteří dlouhodobě žijí v Srbsku.

Zeman bude v Srbsku propagovat české investice
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman na návštěvě Srbska

Zeman již v pondělí prohlásil, že české firmy by měly v Srbsku více investovat. Podle něj by tím zemi pomohly vytvořit pracovní místa v situaci, kdy i vinou hospodářské krize nemá práci přibližně každý čtvrtý Srb. Vyslovil se zejména pro investice do rozvoje infrastruktury, protože ty podle něj vytvářejí poptávku po dalších návazných službách.

Návštěvu završí hlava státu v pátek

Český prezident bude v Srbsku do čtvrtka, potom se letecky přesune do slovinské Lublaně. Návštěvu Balkánu ukončí v pátek, kdy se vrátí do Prahy. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslankyně STAN „vycestovala“. A Nerudová se smála, jak doběhla Okamuru

13:05 Poslankyně STAN „vycestovala“. A Nerudová se smála, jak doběhla Okamuru

Tomio Okamura zrušil parlamentní cestu do Bruselu, kde chtěly poslankyně STAN a Pirátů konferovat o …