Zeman hodně naštval: „Cigáni, kurvy, do prdele...“ Dusno kolem nositele Medaile Za hrdinství

29.10.2019 10:14

Mezi další zhruba čtyřicítkou vyznamenaných je i David Michaljak, který dostal ocenění za to, že na koupališti v Dubí zachránil život. Právě do něj se navezl filmový kritik Kamil Fila. Mladý muž se podle něj jen připletl do rvačky, která se odehrála úplně jinak, než ji média ukázala. A pak tento incident posloužil jako rozbuška pro vyvolávání rasových nepokojů. „Což se jim nepovedlo, ale Miloš Zeman i takový pokus cení,“ říká Fila.

Zeman hodně naštval: „Cigáni, kurvy, do prdele...“ Dusno kolem nositele Medaile Za hrdinství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní ceremoniál udílení státních vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu dne 28.10.2019

Mezi těmi, kdo měli s vyznamenáními udělenými hlavou státu problém, byl i filmový kritik Kamil Fila. „Dobrý, no, státní vyznamenání dostal třeba dezinformátor Jan Schneider, bývalý redaktor Svobodné Evropy, kterému úplně hráblo a šíří ruskou propagandu,“ pustil se do bezpečnostního analytika. Schneider ovšem nebyl jeho hlavním cílem.

Anketa

Vnímáte zdraví prezidenta Zemana jako problém?

18%
82%
hlasovalo: 12700 lidí

Tím je šestadvacetiletý David Michaljak, který obdržel Medaili Za hrdinství za „záchranu života“, jak uvedl kancléř Mynář. Jednalo se o loňský incident na koupališti v Dubí. „Tento mladý muž, David Michaljak, údajně ‚za záchranu lidského života‘. Domnívali byste se, že vylovil někoho topícího se z vody nebo vynesl dítě z hořícího domu,“ míní Fila.

„Ve skutečnosti se jen připletl do rvačky na koupališti, o níž pak on a lidé okolo něj lhali se zjevným úmyslem vyvolat rasové nepokoje. Což se jim nepovedlo, ale Miloš Zeman i takový pokus cení. Incident je, mimochodem, dobře odhalen a popsán jako typická fake news,“ tvrdí kritik. Odvolává se na server Demokratikon.cz, který Michaljaka označuje jako „hvězdičku neonacistů, krajně pravicových radikálů a hloupých rasistů z Dubí“.

Fotogalerie: - Předávání státních vyznamenání

Slavnostní ceremoniál udílení státních vyznamenání...
Slavnostní ceremoniál udílení státních vyznamenání...
Slavnostní ceremoniál udílení státních vyznamenání...
Slavnostní ceremoniál udílení státních vyznamenání...
Slavnostní ceremoniál udílení státních vyznamenání...
Slavnostní ceremoniál udílení státních vyznamenání...

Michaljakovi vyčítají, že byl příznivcem SPD a že mezi jeho verzí a verzí svědků jsou nesrovnalosti. „Na vady na vylíčeném příběhu o jednom hrdinství ukazují samotná slova přímých aktérů. Zatímco 8. 8. 2018 údajný svědek říká, že Michajlak má zlomený nos a vyražené zuby, samotný David Michajlak o den později médiím v Teplickém deníku řekl, že má ‚jen‘ roztrhané obočí, nateklý obličej a dostal do zubů.“

Jako důkaz toho, že Michaljak sám je rasista, jim slouží dva facebookové příspěvky, na kterých Michaljak označuje Romy jako „mrdky cerny“. Příspěvek je z roku 2014. Další příspěvek, ve kterém Michaljak vzkazuje: „Prdele!!! Kurvy jedny, uvědomte si, kdo jste. Policajti! Prosím, ještě budeme ty cigány podporovat v tom,“ pochází z roku 2011 kdy Michaljakovi bylo přibližně 18 let.

„Pročtěte si zprávy o tom incidentu celé, rozhodně nehájím násilí žádné strany. Dát ale státní vyznamenání za ‚záchranu života‘ už chce slušné pohádkářské nadání,“ nabádá Kamil Fila. Dodejme, že i o kriticích mluvil prezident Zeman ve svém proslovu, a to nikoliv pochvalně. „Máme zde příliš mnoho kritiků a příliš málo lidí polem pracujících. A já bych si proto velice přál, aby se podíl kritiků snižoval ve prospěch lidí vytvářejících skutečné hodnoty,“ řekl ve svém proslovu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…