Zeman jede do Záhřebu oslavit vstup Chorvatska do EU

30. 6. 2013 7:01

Český prezident Miloš Zeman se v neděli v Záhřebu zúčastní chorvatských oslav u příležitosti nadcházejícího vstupu do Evropské unie. Země se 1. července stane 28. členským státem tohoto evropského bloku.

Zeman jede do Záhřebu oslavit vstup Chorvatska do EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Zeman se ještě před začátkem oficiálního ceremoniálu setká se svým chorvatským protějškem Ivem Josipovičem a chorvatským premiérem Zoranem Milanovičem. V plánu je mimo jiné také schůzka se srbskou hlavou státu Tomislavem Nikoličem.

Na oslavách se sejde také Rompuy a Barroso

Na noční oslavy do balkánského státu míří několik desítek vrcholných představitelů evropských zemí a EU. Účast mimo jiné přislíbili unijní prezident Herman Van Rompuy nebo předseda Evropské komise José Manuel Barroso. Spojené státy bude zastupovat delegace vedená americkým velvyslancem v zemi Kennethem Mertenem.

Chorvatsko je po Slovinsku druhou republikou někdejší Jugoslávie, které se podařilo splnit podmínky pro přijetí. Lublaň je stejně jako Praha unijním členem od roku 2004.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…