Zeman má pravdu, říká docent Robejšek. A srovnává jeho vystupování s tím, co provádí Merkelová

12. 11. 2015 15:42

Do Kauzy dne si na Rádiu Impuls dnes pozvali politologa a ekonoma Petra Robejška, který se vyjadřoval k současné migrační krizi. Postupy prezidenta Zemana schvaluje a zároveň je rád, že v České republice funguje demokracie. A proti uprchlické vlně se musíme bránit.

Zeman má pravdu, říká docent Robejšek. A srovnává jeho vystupování s tím, co provádí Merkelová
Foto: Archiv PR
Popisek: Petr Robejšek

„My tady máme opravdu autentickou demokracii v tom, že česká vláda, a to se nestává často a na Západě skoro vůbec ne, reprezentuje vůli svého národa. Demokracie je přesně toto. Demokracie je zprostředkování vůle většiny obyvatelstva v konkrétních politických zákrocích. A to česká vláda zatím dělá a já jsem jí za to velmi vděčný,“ řekl Robejšek

Následně vysvětlil, že by Zeman mohl změnit způsob projevu, ale vlastně to dělá správně. „Prezident Miloš Zeman používá mediální nebo politickou komunikaci, kterou by třeba nesdílel každý. Když ale odhlédneme od toho, že ta forma není vždycky úplně optimální, a ptáme se po obsahu, tak většina toho, co říká, je pravdivá.“

„Tu migrační vlnu zastaví jedině forma silného odporu. Čím později ten silný odpor - to znamená zabránění přechodu hranic - bude praktikován, tím bude muset být silnější - to znamená i násilnější – způsob toho praktikování,“ nastínil Robejšek cestu k řešení.

Následně ale vysvětlil co jsme udělat měli, dokud byl čas. „To znamená, co ještě šlo před dvěma měsíci - i za předpokladu, že by německá kancléřka Merkelová vyslovila ono pozvání - tak, že by se všechny státy zejména na tom vnějším okraji, ale posléze i uvnitř Evropy dohodly na tom, že budou velmi restriktivně a pomalu pouštět migranty, tak by se celá věc dala udržet pod kontrolou s menší formou násilí, než pravděpodobně bude nutné teď,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…