Zeman měl lepší projev než Obama, zaznělo z překvapivého místa. A Erik Best vysvětlil...

30.09.2015 13:06

Projev Miloše Zemana na VS OSN zaujal i Martina Schmarcze, někdejšího speechwritera Mirka Topolánka, dnes spolupracovníka Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL), či novináře Erika Besta.

Zeman měl lepší projev než Obama, zaznělo z překvapivého místa. A Erik Best vysvětlil...
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Erik Best v pořadu Hydepark ČT

„Jsem hrdý na českého prezidenta, který měl v OSN zásadnější projev než Obama. I když to zase nebylo až tak těžké,“ uvedl Schmarcz na sociální síti. Na následnou reakci v diskuzi, která Zemanův projev zpochybňuje – „to jako že poradil Amíkům, jak používat drony a že by měli zabíjet vůdce teroristů? Jo, to je fakt naprosto zásadní přínos do diskuse o strategii a taktice, příště ho na stopro pozvou do West Pointu“ – reaguje Schmarcz opět pochvalně vůči hlavě státu.

„A slyšel jsi Obamu?“ ptá se diskutujícího. „To byl fakt Zeman o třídu výš. I když opakuji: Laťka nebyla vysoko,“ uvedl.

Srovnání Baracka Obamy s Milošem Zemanem se dopustil i novinář Erik Best. „Ve svém čtyřicetiminutovém projevu v OSN se Barack Obama dotkl nejméně 20 zásadních problémů, změnami klimatu počínaje a vymýcením extrémní chudoby konče. Miloš Zeman se během své desetiminutové řeči omezil na jediné téma a řekl, že příliš témat a priorit v krátké řeči znamená, že nemáte vlastně žádná. Jestli to bylo rýpnutí do Obamy, se asi nikdy nedozvíme, ale je zjevné, že jádro Zemanovy řeči bylo protiobamovské,“ zkonstatoval Best. Zároveň si povšiml i toho, že i když Zeman včera neřekl nic nového, nálada se mění. „Dokonce i jeho premiér Bohuslav Sobotka naznačil, že USA nedělají dost pro boj s ISIS a stabilizaci Blízkého východu,“ uvedl.

Celý text Erika Besta ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…