Zeman na Hradě poobědvá s předsedy obou parlamentních komor

19.01.2017 6:52

Prezident Miloš Zeman dnes poobědvá s předsedy obou komor Parlamentu. Šéf Sněmovny Jan Hamáček a jeho kolega ze Senátu Milan Štěch (oba ČSSD) na Pražský hrad přijedou půl hodiny po poledni. Dá se předpokládat, že nejvyšší ústavní činitelé České republiky během oběda proberou řadu témat včetně letošních sněmovních voleb či české zahraniční politiky.

Zeman na Hradě poobědvá s předsedy obou parlamentních komor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman před natáčením každoročního Vánočního poselství

Zeman se s předsedy Sněmovny a Senátu potká v rámci tradice novoročních obědů s ústavními činiteli. Ve stejném složení se politici potkali i v předchozích letech. Zda to nebude jejich poslední novoroční schůzka, ukážou podzimní sněmovní volby, po kterých by mohl Hamáčka v čele dolní komory vystřídat jiný politik.

Kromě sněmovních voleb se může diskuse politiků během oběda dostat i na volby prezidentské. Zda bude Zeman svůj post obhajovat, chce veřejně oznámit za necelé dva měsíce.

Tématem se může stát i například vztah Zemana k Senátu, který jej loni vyzval k umírněnosti ve výrocích. Prezident naopak zapochyboval o smyslu horní komory českého parlamentu. Při loňském novoročním obědě politici také řešili třeba migrační krizi, zahraniční cesty nebo dění v Parlamentu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…