Zeman navrhl, kam by se mohlo ukládat vyhořelé jaderné palivo

30.06.2017 16:06

V Heřmanově zakončil prezident Miloš Zeman svou třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Nyní v kraji stráví svou dovolenou, a to na své chalupě v Novém Veselí. Ale chce také podnikat výlety po kraji.

Zeman navrhl, kam by se mohlo ukládat vyhořelé jaderné palivo
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.

Úvodem Zeman poděkoval za skvělou organizaci jeho návštěvy v kraji. Zároveň také zavtipkoval. „Museli jsme vyhnat ovce, aby nerušily novináře. Zůstal tady jen Ovčáček,“ poukázal na svého mluvčího Jiřího Ovčáčka.

„Jsem zastáncem konzervativního mixu energetiky. Který byl ostatně vyjádřen dlouhodobě v koncepci energetiky, ale který je neustále zpochybňován zelenými aktivisty,“ řekl Zeman ve svém úvodním slově. V rámci návštěvy Kraje Vysočina navštívil totiž mimo jiné i Jadernou elektrárnu Dukovany. „Zde tento zelený fanatismus neexistuje a jsem tomu samozřejmě velice rád,“ dodal.

„Víte, že byl zrušen temelínský tendr, kde jedním z uchazečů byla společnost Westinghouse. Společnost je nyní blízka bankrotu a požádala o ochranu před svými věřiteli. Představte si tedy, kdyby Westinghouse tendr vyhrál a pak by vyhlásil bankrot. Nebylo by to pro Českou republiku příliš příjemné,“ zmínil Zeman. A hovořil i o jaderném úložišti, které by se dle něj mohlo na Vysočině nacházet v areálu Dolní Rožínky.

Druhým tématem, které zmínil, bylo zadržování vody v krajině. Vadí mu, že nejsme schopni obnovit zašlé rybníky. „Pomoci k zadržování vody v krajině by mohl i můj oblíbený koridor Dunaj–Odra–Labe,“ řekl Zeman.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zemana nyní čeká dovolená, kdy se mimo jiné chce vydat po kraji. Chybět však nebude ani jeho obvyklá vyjížďka na oblíbeném nafukovacím člunu, kdy se chce vydat na Novoveselský rybník. Setkávat se chce také s přáteli. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan i Fiala mimo. Do bitvy o premiéra se vloudila chyba. Rozhodující. Babišovi stačí jedna věta?

16:00 Rakušan i Fiala mimo. Do bitvy o premiéra se vloudila chyba. Rozhodující. Babišovi stačí jedna věta?

ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit se zástupcem výzkumné agentury Phoenix research Peterem Svo…