Zeman otvírá svou kancelář a zahajuje prezidentskou kampaň

14.08.2012 17:55

Bývalý předseda vlády, ČSSD a nynější čestný předseda vlastní strany SPOZ Miloš Zeman otvírá v Praze v Loretánské ulici svou kancelář a zahajuje prezidentskou kampaň. ČTK řekl, že je sice po operaci šedého zákalu, ale už čte a otevření kanceláře rozhodně neodloží.

Zeman otvírá svou kancelář a zahajuje prezidentskou kampaň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

Zeman, kterého podpořil nynější prezident Václav Klaus, byl prvním kandidátem, kterému jeho Strana práv občanů - zemanovci opatřila už v červnu potřebných 50.000 podpisů. Trvalo jí to zhruba dva měsíce. Ve sběru podpisů pokračuje.

Zemanův tým začne lidi seznamovat s jeho životním příběhem

Nyní bude Zemanův tým roznášet jeho "životní příběh" do tří milionů domácností. Zeman počítá s účastí v rozhlasových a televizních diskusích. Se svými soupeři chce vést dialog o problémech občanů.

Zemanovými soupeři v prezidentské volbě, která se uskuteční zřejmě v únoru, bude například bývalý předseda úřednické vlády Jan Fischer, který v průzkumech volebních preferencí vítězí, místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier, šéf TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg či tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl. Úmysl kandidovat oznámil také bývalý ministr průmyslu a obchodu někdejší Klausovy vlády Vladimír Dlouhý.

O prezidentské křeslo se s muži utkají také čtyři ženy: bývalá europoslankyně Jana Bobošíková, právnička Klára Samková, lidovecká europoslankyně Zuzana Roithová a politička, herečka a spisovatelka Táňa Fischerová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…